Seime vyks diskusija apie rasinę neapykantą ir smurtą Europoje
 
2013 m. gegužės 23 d. pranešimas VIR
 
Gegužės 24 d., penktadienį, 13 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje vyks diskusija “Rasinė neapykanta ir smurtas Europoje: iššūkiai ir problemos”. Diskusiją Seime inicijuoja Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Dalia Kuodytė ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas kartu su Europos tinklu prieš rasizmą (ENAR) ir Lietuvos žmogaus teisių centru.
Diskusijos tikslas – aptarti iššūkius ir problemas, kylančias dėl rasinės neapykantos ir smurto paplitimo Europoje; kartu su politikais, mokslininkais ir mažumas atstovaujančiomis organizacijomis aptarti situaciją, įvertinti rasinės neapykantos ir smurto paplitimą Lietuvoje ir Europoje; pasidalinti patirtimi nacionaliniame ir europiniame lygmenyse.
ENAR pristatys leidinį トPerdirbant neapykantą: rasizmas šiandieninėje Europoje”.
 
Programa
 
13 val. sveikinimo žodį トPolitikų vaidmuo kovojant su rasine neapykanta ir smurtu” tars Seimo narė Dalia Kuodytė ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas.
 
13.15 val. ENAR leidinį トPerdirbant neapykantą: rasizmas šiandieninėje Europoje” pristatys Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė.
 
13.30 val. – pranešimas ト Asmeninis rasinio smurto atvejo pasakojimas”. Migrantų konsultacinio centro トPLIUS” naujai atvykusių užsieniečių konsultantas Ehab Zaher.
 
13.45 val. – diskusija トRasinė neapykanta ir smurtas: iššūkiai ir problemos Europoje”.
14.45 val. – baigiamosios pastabos.
 
Justė Radzevičiūtė-Laugalienė
Seimo Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6210, el. p. juste.radzeviciute@lrs.lt)