Seimas po pateikimo pritarė referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo surengimui

Seimas po pateikimo pritarė referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo surengimui

2019 m. vasario 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimas po pateikimo pritarė referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo surengimui

Seimas po pateikimo pritarė siūlymui gegužės 26 d. surengti privalomąjį referendumą, kuriame būtų siūloma apsispręsti dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Referendumo metu šalies piliečiams bus siūloma pagrindiniame šalies dokumente – Konstitucijoje – įtvirtinti, kad Seimą sudaro 121, ne 141 Seimo narys, kaip kad yra nustatyta dabar.

„121, tai yra panaši proporcija, kokia mes įsipareigojome savo Vyriausybės programoje mažinti valstybės valdymo aparatą. Tas procesas vyksta ministerijose. Lygiai tai pat šnekant apie Seimą, mes esame valstybės valdymo dalis ir šitoje situacijoje panašus procentas, kaip ir ministerijose, kaip ir departamentuose, ir taip toliau. Toks yra mūsų tikslas”, – pristatydamas projektą sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Už nutarimą „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo paskelbimo” (projektas Nr. XIIIP-3222) balsavo 57, prieš buvo 41, susilaikė 4 Seimo nariai. 57 parlamentarams balsavus už, 36 – prieš ir 8 susilaikius, šį klausimą nuspręsta nagrinėti ypatingos skubos tvarka šiandien, vakariniame posėdyje.

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. egle.trembo@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>