RESPUBLIKINIS AKLŲJŲ IR SILPNAREGIŲ VAIKŲ MENINĖS RAIŠKOS IR KŪRYBOS FESTIVALIS-KONKURSAS “VYTURIUKAI – 2013”
 
LIETUVOS AKLŲJŲ IR SILPNAREGIŲ SĄJUNGA
 
2013 m. GEGUŽĖS 17 d. 12 val.  Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre (Taikos pr.6a, Kaune)  prasidės 6-asis Respublikinis aklųjų ir silpnaregių vaikų meninės raiškos ir kūrybos festivalis-konkursas “VYTURIUKAI-2013ヤ, kuris skiriamas Lietuvos aklųjų švietimo 85 metų sukakčiai. Šie metai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių bendruomenėje paskelbti AKLŲJŲ ŠVIETIMO METAIS ir įprasminti daugybe įvairių renginių.
 
“VYTURIUKAI-2013ヤ organizuoja Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS) drauge su projekto partneriu Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru .
Festivalio – konkurso tikslas – ugdyti ir skatinti neregių ir silpnaregių vaikų meninę veiklą bei kūrybinę saviraišką ir sveiką konkurenciją, siekti atskleisti  individualius  mokinių gebėjimus, suteikti galimybę keistis kūrybinėmis programomis ir patirtimi, užtikrinti vaikų dalyvavimą Lietuvos kultūriniame gyvenime ir populiarinti aklųjų pasiekimus bei galimybes.
 
Festivalyje dalyvaus apie 80 regėjimo neįgalių vaikų  ir jų pedagogų iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Mažeikių, Panevėžio, Visagino. Tai talentingiausi vaikai, atrinkti regioniniuose turuose į baigiamąjį renginį Kaune. Festivalis  turėtų išryškinti mokinių gabumus šokio, teatro, instrumentinės bei vokalinės muzikos srityse.
Nuo 2001 metų  toks festivalis-konkursas vyksta kas dveji metai Vilniuje ir Kaune pakaitomis.
Tikimės, kad šis, jau 6-tasis festivalis – konkursas neregiams bei silpnai matantiems  moksleiviams suteiks daug  gaivaus pavasariško džiaugsmo ir taps šviesia bei  nepakartojama švente.
 
Esame dėkingi projekto rėmėjams: Neįgaliųjų reikalų departamentui prie SUAB UUuocialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Kultūros rėmimo fondue, UAB “Biolaヤ, MAXIMA LT, Lietuvos aklųjų bibliotekai , VšĮ LASS respublikiniam centrui bei informaciniamsams rėmėjams – Lietuvos radijui ir VšĮ “Brailio spaudaヤ.
 
Tikimės žiniasklaidos dėmesio ir informacijos išplatinimo. Dėkojame.