R. Juknevičienė. “Kibernetinės atakos – kylanti XXI amžiaus grėsmė”
 
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Rasa Juknevičienė kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką, siūlydama į vieną iš artimiausių Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžių įtraukti klausimą dėl informacijos pateikimo apie Generalinės prokuratūros atliktą tyrimą dėl buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Giržado atleidimo.
Tokį pasiūlymą paskatino Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroro sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl V. Giržado veiksmų, nenustačius, kad jis padarė veikas, turinčias nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir suklastoto dokumento panaudojimo.
Parlamentarė komiteto pirmininko taip pat prašo įtraukti klausimą dėl kibernetinių atakų prieš interneto tinklalapį トDelfi”.
トKibernetinės atakos – tai kylanti XXI amžiaus grėsmė, dėl kurios susirūpinusios pasaulio valstybės. Pastaruoju metu įvykę pasikėsinimai į populiaraus interneto tinklalapio informacines technologijas verčia susimąstyti, ar Lietuva pasirengusi atremti tokias atakas, ypač prieš svarbų pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpį. Panašūs įvykiai valstybės institucijose suduotų rimtą smūgį tiek mūsų šalies saugumui, tiek prestižui pasaulyje”, – atkreipė dėmesį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė R. Juknevičienė.
 
Kontaktams:
Seimo narė Rasa Juknevičienė
Tel. (8-5) 2396711
Rasa.Juknevičien@lrs.lt