Prokurorai pasiekė, kad Palangos savivaldybei būtų grąžinti privatūs Kurhauzo kiemo statiniai
2013-05-27
Praėjusią savaitę Palangos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą, visiškai patenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros ieškinį dėl sandorių pripažinimo negaliojančiais ir restitucijos taikymo ir Palangos miesto savivaldybei grąžino Kurhauzo kiemo statinius, kurie neteisėtai buvo tapę vienos šeimos privačia nuosavybe.
 
Prokuratūra, gindama viešąjį interesą, į teismą kreipėsi prašydama pripažinti negaliojančiomis tarp Jackų šeimos narių sudarytas keturias dovanojimo sutartis bei vieną mainų ir vieną pirkimo – pardavimo sutartį. Pasirašydami šias sutartis Jackų šeimos nariai vieni kitiems dovanojo, pardavė ar išmainė dalį Palangos centre (Vytauto g. 45/ J.Basanavičiaus g. 1) esančių kiemo statinių (kiemo aikštelės), kurie, prokuratūros nuomone, buvo įgyti neteisėtai.
 
トTeismas dar 2004 metais pripažino, kad 2000 metų pirkimo-pardavimo sutartis, sudaryta  tarp A. Tiškevičiaus ir V. Jackienės dalyje dėl kiemo statinių pardavimo, yra negaliojanti. Tačiau turtas nebuvo sugrąžintas savivaldybei – atsakovai buvo sudarę eilę sandorių, kuriais buvo pakeisti turto savininkai. Šiuo procesu visi šie sandoriai panaikinti, turtas, esantis itin svarbioje kurorto vietoje, grąžintas savivaldybei”, – teismo sprendimą pakomentavo Klaipėdos apygardos vyriausiasis prokuroras Giedrius Danėlius.
 
Teismas, visiškai patenkinęs prokuratūros ieškinį, iš atsakovų priteisė ir 1832 litus žyminio mokesčio bei  176,95 litus korespondencijos išlaidų.
 
Teismo sprendimas neįsiteisėjęs, jis per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teismui.
 
 
________________________________________
Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė (komunikacijai)
Palmira Martinkienė, tel.: (8 46) 31 07 84 , 8 614 58739
 
Cituodami pranešimus nurodykite informacijos šaltinį
 
________________________________________