Prieš teismą stos jau antrą savo naujagimį nužudžiusi Vilkaviškio gyventoja
 
Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Furmonas teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai nužudžius vos kelių dienų dukrelę pateikti Vilkaviškio gyventojai I. D.
 
Atliktas tyrimas parodė, kad I. D. 2009 m. balandžio 6-ąją Marijampolėje prieš tris dienas gimusiai dukrelei P. D. ant galvos ir veido uždėjo polietileninį maišelį, apvyniojo maišelio laisvą galą apie naujagimės kaklą, kuri netekusi deguonies, užduso.
 
Mergaitės lavonas buvo rastas tik po metų, kai Lietuvos Kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos pareigūnai gavo iš Škotijos pareigūnų informacijos apie tai, kad 2009 m. I. D. Lietuvoje privačiai lankėsi pas ginekologą, tačiau kūdikio niekas nematė ir jo nėra.
 
Škotijoje tuo metu jau buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kito I. D. naujagimio nužudymo, kurį I. D. analogišku būdu nužudė 2010 m. išvykusi iš Lietuvos.
 
Lietuvos pareigūnai, gavę informacijos, pradėjo ikiteisminį tyrimą. I. D. sutuoktinio tėvams priklausančiame name Vilkaviškio sodų bendrijoje rastas į Maxima polietileninį maišelį įdėtas bei lagamine paslėptas mergaitės kūnas.
 
Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad kūdikis gimė absoliučiai sveikas, buvo išsivystęs.
 
Teismo psichologijos-psichiatrijos ekspertizės aktu nustatyta, kad I. D., darydama nusikaltimą, galėjo visiškai suvokti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.
 
I.D. neneigia nužudžiusi ką tik gimusią dukrelę, tačiau parodymų apie savo veiksmus nedavė.
 
I.D. 2011 m. birželį Jungtinės Karalystės Glasgow Aukštesniojo teismo nuosprendžiu už sūnaus nužudymą nuteista laisvės atėmimo bausme iki gyvos galvos.
 
Šiuo metu I. D. laikoma suimta Lietuvoje, tačiau Jungtinės Karalystės Glasgow Aukštesnysis teismas pagal Europos arešto orderį baudžiamajam persekiojimui tik laikinai nuteistąją perdavė Lietuvos Respublikai.
 
I.D. Lietuvoje taip pat pateikti kaltinimai dėl to, kad ji tyčia, kankindama nužudė bejėgiškos būklės dukrą P. D.
 
Jaunai, 28-erių moteriai, gresia laisvės atėmimo bausmė iki gyvos galvos.
 
 
 
 
________________________________________
 
________________________________________
 
 Kauno apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė (komunikacijai)
Vaida Kibirkštytė, tel.: (8 37) 40 96 06, 8 614 58727
Cituodami pranešimus nurodykite informacijos šaltinį
 
________________________________________