Premjeras Paryžiuje: pirmininkaudami sieksime patikimos, augančios ir atviros Europos kūrimo
Trečiadienį Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Paryžiuje susitiko su Prancūzijos Respublikos Ministru Pirmininku Jeanu-Marcu Ayrault. Lietuvos ir Prancūzijos premjerai aptarė dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, kalbėjo apie europinę darbotvarkę, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus.
 
“Džiaugiuosi puikiais Lietuvos ir Prancūzijos dvišaliais santykiais bei progresu. Prancūzija yra labai svarbi mūsų šalies prekybos partnerė ir investuotoja. Ekonominis bendradarbiavimas galėtų būti dar intensyvesnis, todėl kviečiu Prancūzijos kompanijas aktyviai dalyvauti Lietuvos investiciniuose projektuose”, – susitikime kalbėjo Lietuvos Vyriausybės vadovas A. Butkevičius.
 
Prancūzijos premjeras taip pat pasidžiaugė, kad mūsų šalis vienija Strateginės partnerystės tarp Lietuvos ir Prancūzijos veiksmų planas ir deklaracija.
 
Daug dėmesio susitikime skirta Europai aktualiems klausimams. A. Butkevičius informavo Prancūzijos Ministrą Pirmininką, jog Lietuva savo pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu sieks patikimos, augančios ir atviros Europos kūrimo.
 
“Išlieka aktualus atsakingas viešųjų finansų valdymas, finansinio stabilumo stiprinimas. Sieksime Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimo, tolesnio Bankų sąjungos kūrimo. Laukiame birželį vyksiančio Europos Parlamento balsavimo dėl bendro bankų priežiūros mechanizmo. Skirsime dėmesį Rytų partnerystės glaudesnei integracijai”, – sakė premjeras A. Butkevičius.
 
Prancūzijos Ministras Pirmininkas sutiko, jog būtinas bendras darbas siekiant ekonomikos augimo. Kalbėdamas apie naują ES finansinę perspektyvą, J.-M. Ayroult išreiškė viltį, kad sutarimą pavyks pasiekti iki Lietuvos pirmininkavimo.
 
Ministras Pirmininkas A. Butkevičius paprašė Prancūzijos paramos Lietuvos kandidatūrai, siekiant visateisės narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (OECD).
 
Paryžiuje Lietuvos Ministras Pirmininkas ir delegacija taip pat susitiko su Prancūzijos pramonininkų konfederacijos MEDEF atstovais. Tai didžiausia darbdavius vienijanti konfederacija Prancūzijoje. Premjeras pristatė Lietuvos investicinę aplinką, kvietė verslininkus pasinaudoti puikiai išvystyta Lietuvos infrastruktūra, patogia geografine padėtimi, patirtimi.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija