Prasideda tarptautinis tapybos pleneras Marijampolėje
Pranešimas spaudai
2013 m. gegužės 15 d.
 
Prasideda tarptautinis tapybos pleneras Marijampolėje
 
Gegužės 20 dieną  Marijampolėje prasideda Tarptautinis tapybos pleneras ir kūrybos simpoziumas „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj”. Dešimt dienų dailininkai iš Lietuvos ir užsienio istorinėse fabriko „Arvi cukrus” patalpose tapys paveikslus, atspindinčius Sūduvos krašto grožį ir didybę. Gegužės 31 dieną čia bus atidaryta sukurtų darbų paroda.
 
„Plenero idėją apie Suvalkijos grožį ARVI įmonių grupės prezidentas Vidmantas Kučinskas brandino jau ilgai”, – apie sprendimą susieti meną, istoriją ir verslą pasakojo Raimondas Savickas, tapytojas ir galerijos savininkas. Arvi įmonių grupės biurą Vilniuje puošia dvi dešimtys Augustino ir Raimundo Savickų darbų.  
 
Į tarptautinį plenerą atvyks dailininkai iš septynių užsienio šalių: Ivan Semiletov iš Baltarusijos, Toomas Altnurme iš Estijos, George Kharanauli iš Gruzijos, Aigars Truhins iš Latvijos,  Ewa Miazek iš Lenkijos, Natalija Tolstaja, Marina Belova iš Rusijos, Fiodor Aleksandrovič iš Ukrainos bei lietuviai: Raimondas Savickas ir Aleksandras Vozbinas. Pačiam R. Savickui Sūduvos kraštas brangus dėl jo asmeninių atsiminimų, nes vaikystėje jis čia praleisdavo daug laiko.
 
„Kultūra ugdo žmogų, keičia požiūrį į gyvenimą. Galime pastatyti geriausius fabrikus, bet jei trūks dvasios, nieko nebus. O jei kas nori būti laisvi, kviečiame į Marijampolę”, – sakė tarptautinio plenero idėjos autorius, ARVI įmonių grupės prezidentas V. Kučinskas.
 
Seniausio Lietuvos cukraus fabriko, įsikūrusio Marijampolėje, patalpos po beveik šimto metų atgijo naujam gyvenimui dar balandžio mėnesį – čia buvo  atidaryta garsaus menininko, didžiausių JAV žurnalų iliustruotojo ir 50 litų banknoto autoriaus Ray Bartkaus paroda „Tapybos pabaiga”. „Šia paroda inauguruojame svarbų kultūros židinį Marijampolėje. Šiose originaliose patalpose turi apsigyventi menas”, – tuomet kalbėjo Ray Bartkus.