Pirmą kartą Lietuvoje pervežtas sunkiai sergantis pacientas iš Klaipėdos į Vilnių panaudojus „dirbtinius plaučius”
____________________________________________________________________________
         INFORMACINIS PRANEŠIMAS
         2013 m. gegužės 15 d.
 
 
Pirmą kartą Lietuvoje pervežtas sunkiai sergantis pacientas iš Klaipėdos į Vilnių panaudojus „dirbtinius plaučius”
 
 
Vakar, t.y. gegužės 14 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Anesteziologijos, intensyvios terapijos ir skausmo gydymo centro medikai – gydytojai anesteziologai-reanimatologai dr. Robertas Samalavičius, dr. Mindaugas Šerpytis ir perfuzininkė Larisa Baublytė pirmą kartą Lietuvoje sėkmingai pervežė kritiškai sergantį pacientą iš Klaipėdos, naudodami plaučių funkciją pavaduojančią pagalbinę kraujotakos (ECMO) sistemą.
 
Kaip teigia medikai, ši sistema įprastai naudojama stacionaro sąlygomis, pacientui esant kritinės būklės po širdies operacijų arba dėl labai sunkaus plaučių pakenkimo, pavyzdžiui, sergant gripu.
 
Santariškių klinikos šią technologiją sėkmingai taiko eilę metų. Tačiau vis daugėja atvejų, kuomet reikia sunkiai sergantį pacientą pervežti į Santariškių klinikas iš kitos gydymo įstaigos. Pacientus, kuriems dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas nebegali užtikrinti kvėpavimo funkcijos, galima transportuoti tik naudojant ECMO sistemą. Iki šiol niekas Lietuvoje to dar nėra daręs. Nes, anot medikų, svarbi yra ne tik sudėtinga ir brangi medicininė technika, adekvatus apmokėjimas už paslaugą, bet ir ypatingai profesionali komanda.
 
„Anksčiau medicinoje tokią įrangą naudojo tik širdies chirurgijoje. Džiugu, kad mūsų ligoninė, suprasdama paciento būklės beviltiškumą, žvelgia plačiau ir imasi finansinės naštos, transportavimo rizikos, gelbstint žmogaus gyvybę”, – pasakojo R. Samalavičius.
 
 
 
 
 
 
 
Kontaktams:
Gitana Letukienė,
VUL SK vyr. specialistė ryšiams su visuomene,
Tel.: 85 2365097; 8 655 19339;  
El. p.: gitana.letukiene@santa.lt;    www.santa.lt