Per Kariuomenės ir visuomenės šventę Klaipėdoje – parodomosios užgrobto laivo šturmo ir ginkluoto susirėmimo operacijos
 
Pranešimas žiniasklaidai
                                                                                                                                                                                                               KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
Vilnius, 2013 05 14                                                                                                                        Viešųjų ryšių departamentas
                                                                                                                                                                                                               www.kam.lt
                                                                                                                                                                                                               Tel. (8 5) 2785 208
                                                                                                                                                                                                               El. paštas vis@kam.lt
 
                                                                                                                                                                                                               Facebook: www.facebook.com/LRKAM
 
 
 
Per Kariuomenės ir visuomenės šventę Klaipėdoje – parodomosios užgrobto laivo šturmo ir ginkluoto susirėmimo operacijos
 
 
Gegužės 18 d. Klaipėdoje vyksiančios Kariuomenės ir visuomenės šventės metu griaudės dvi parodomosios karinės operacijos, kurioms bus išskleistos visos keturios kariuomenės pajėgos – Sausumos, Oro, Jūrų ir Specialiųjų operacijų.
 
Apie 14 val. Klaipėdos kanalo krantinėje šventės svečiai galės stebėti užgrobto laivo šturmo operaciją. Laive įsitvirtinusi tariamo priešo įgula bus slopinama ugnimi iš sausumos, jūros ir oro. Bus naudojamos šturmo valtys, kariniai visureigiai ir karinis sraigtasparnis Mi-8. Operacijos kulminacija taps vienu metu iš karinio sraigtasparnio ir iš kovinių valčių vykdomas Specialiųjų operacijų karių išsilaipinimas į užgrobto laivo denį ir priešo neutralizavimas.
 
Šiek tiek vėliau, apie 15 val., Klaipėdos Pilies gatvėje vyks Sausumos pajėgų pėstininkų parodomoji operacija ginkluoto konflikto zonoje. Bus imituojamas susirėmimas su priešu kariams patekus į pasalą ir į nelaisvę patekusių karių išvadavimas. Operacijos metu pėstininkus parems kariuomenės išminuotojai, taip pat bus demonstruojami artimos kovos veiksmai.
 
Parodomosios karinės operacijos  – tik vienas iš pirmą kartą Klaipėdoje vyksiančios pagrindinės Kariuomenės ir visuomenės šventės renginių. Tradiciškai šventės metu prisistatys visos Lietuvos kariuomenės pajėgos – Karinės sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų operacijų pajėgos. Šventėje veiks karinis palapinių miestelis, kuriame bus galima pabendrauti su kariais, pamatyti ar net išbandyti karinę techniką ir ginkluotę: šarvuočius M113, visureigius HMWW su ginkluote, sunkvežimius SISU, UNIMOG, artilerijos pabūklus, prieštankinio ginklo sistemos JAVELIN simuliatorių, priešlėktuvinius ginklus STINGER, lengvuosius šaulio ginklus, povandeninių veiksmų komandos įrangą ar dykumos džipą su įranga ir ginkluote, pasirodys Garbės sargybos kuopa ir kariniai orkestrai.
 
Šventės metu muzikuos kariniai orkestrai, vyks kariškos rungtys ir estafetės, karo medicinos, kartografijos, vandens valymo įrangos pristatymas, fotosesijos su įvairių rūšių kariška ekipuote, veiks pirmosios pagalbos mokykla, prisistatys ir su kariuomene bendradarbiaujančios Lietuvos nevyriausybinės organizacijos.
 
Kariuomenės ir visuomenės šventė rengiama minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną. Ši šventė mena tarpukario Lietuvos kariuomenės tradicijas, kai trečiąjį gegužės sekmadienį buvo švenčiama Visuomenės ir kariuomenės suartėjimo diena. Nepriklausomoje Lietuvoje šventė atgaivinta 1993 metais. Šiandien šią dieną taip pat prisimenami ir pagerbiami partizanai, Lietuvos laisvės gynėjai.
 
 
Daugiau apie šventę: Krašto apsaugos ministerijos svetainėje:
http://www.kam.lt/lt/kariuomenes_ir_visuomenes_svente_2131.html