Palangos paplūdimyje – analogų neturinti pirties ir SPA šventė
 
Lietuvos pirties-SPA federacija ir Palangos miesto savivaldybė gegužės 24-26 d. Palangoje organizuoja pirmąjį ir analogų Lietuvoje neturėjusį renginį – Pirties-SPA festivalį トGintarinė Baltija 2013″ bei III-iąjį Lietuvos vanojimo čempionatą.
Festivalio ir čempionato renginiai vyks ant jūros kranto, specialiai paplūdimyje pastatytose palapinėse, mobiliose pirtyse bei prie I-osios  gelbėjimo stoties sumontuotoje stiklinėje kabinoje.
Renginį organizuoja Lietuvos pirties-SPA federacija drauge su Palangos miesto savivaldybe.
Tris dienas truksiančioje šventėje žiūrovų laukia patys įvairiausi pirties ir SPA malonumai. Ant jūros kranto įrengtame mobiliame pirčių miestelyje bus galima pasikaitinti, pasivanoti, išbandyti sveikatinančias pirties procedūras. SPA miestelis vilios masažais, veido kaukėmis, grožio terapija, kvapų miestelis – kvapų terapija, aromaterapijos procedūromis. Unikalus šios šventės akcentas – pažintis su gintaro panaudojimu grožio ir sveikatos puoselėjimui, specialistų konsultacijos ir galimybė čia pat išbandyti jo poveikį. Veiks grožio ir sveikatinimo priemonių mugė, kurioje bus galima įsigyti pirties reikmenų, tautodailininkų dirbinių, ekologiškų arbatų, muilų ir kt.
Pagrindinis renginio akcentas – šeštadienį ir sekmadienį vyksiantis III Lietuvos vanojimo čempionatas, kuriame savo meistriškumą demonstruos geriausi vantos meistrai, atstovaujantys net kelioms pirties mokykloms. Pirmąją dieną keturiolika čempionato dalyvių susirungs visiems privalomoje klasikinio vanojimo rungtyje, demonstruos savo techninius įgūdžius ir sugebėjimą saugiai bei veiksmingai sušildyti ir atpalaiduoti klientą. Pasirodymai vyks specialiai sukonstruotoje stiklinėje kabinoje, o juos vertins autoritetinga teisėjų komisija. Geriausiai įvertinti vanotojai sekmadienį pratęs kovą finaliniame etape – laisvojoje programoje, kurioje prireiks ne tik nepriekaištingos technikos, bet ir individualumo, originalumo, sugebėjimo pademonstruoti savitą stilių. Čempionato nugalėtojui bus įteiktas ne tik piniginis prizas, bet ir kelialapis į šių metų Europos sportinio vanojimo čempionatą, kuris, galimas dalykas, taip pat vyks Lietuvoje. Čempionatą vainikuos parodomoji programa, kurioje savo meistriškumą demonstruos pripažinti Lietuvos vanojimo meistrai, svečiai iš užsienio.
Renginys, kuriame būtų taip plačiai pristatomos tiek pačios įvairiausios SPA ir sveikatinimo technologijos, tiek unikali šiaurietiškos pirties technika – vanojimas, organizuojamas pirmą kartą ir, tikimasi, jog taps gera tradicija, pritraukiančia žiūrovus ir dalyvius tiek iš Lietuvos, tiek iš viso pasaulio.
 
 
Nuotraukų iš ankstesnių čempionatų rasite čia:
 
https://plus.google.com/u/0/photos/112949500393627215401/albums/5711340007896601905?authkey=CPmJlOLZre-GrAE
 
https://plus.google.com/u/0/photos/112949500393627215401/albums/5573896840146928033?authkey=CL65hreA74zWygE