PAJŪRIO PASIENIEČIAI NELEGALUS GAUDĖ IR JŪROJE, IR SAUSUMOJE
 
Baltijos jūroje ir jos pakrantėje ties Nemirseta pasieniečiai surengė nelegalų gaudynes. Pažeidėjai įplaukė į Lietuvos teritorinius vandenis ir bandė išsilaipinti krante. Sulaikymo metu du nelegalai šoko į jūrą, todėl pasieniečiams teko juos gelbėti.
Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) pareigūnai organizavo taktines pratybas. Jų metu tikrintas PAR užkardų pasieniečių ir kinologų pasirengimas, žmogiškųjų išteklių bei techninių priemonių galimybės vykdant pažeidėjų paiešką, sulaikymą bei rajono blokavimą priekrantėje.
Pratybose dalyvavo Pakrančių apsaugos rinktinės Specialiosios paskirties bei Palangos užkardų pareigūnai, kinologai su tarnybiniais šunimis, buvo naudojamas greitaeigis pasieniečių kateris “Boomeranger 014ヤ bei VSAT automobiliai. Tariamus pažeidėjus vaidinę pasieniečiai plaukė valtimi.
Pagal pratybų legendą, vienoje valstybėje įsiplieskė pilietinis karas, todėl šios šalies gyventojai pradėjo iš jos bėgti ir prašytis prieglobsčio Europos Sąjungoje. Nustatyta, kad nelegalai dažniausiai mėgina brautis vandens keliu. Interpolo kanalais gauta žinių, kad tarp pabėgėlių galėjo įsimaišyti nemažai nusikaltėlių bei teroristinių grupuočių narių, kurie gali gabenti ginklus bei sprogmenis.
VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnams buvo pranešta, kad Lietuvos teritorinėje jūroje, 10 mylių nuo kranto, buvo pastebėtas laivas. Juo galėjo vykti pabėgėliai iš šios neramumų krečiamos šalies. Neoficialiais duomenimis, pabėgėlius lydėjo tarptautinės nusikaltėlių grupuotės narys, besiverčiantis nelegalių migrantų gabenimu. Jis galėjo būti ginkluotas.
Palangos užkardos pasieniečiai pastebėjo iš šio laivo į jūrą nuleistą valtį su žmonėmis, kuri plaukė kranto link ties Nemirseta. Specialiosios paskirties užkardos pareigūnų grupė greitaeigiu kateriu トBoomeranger 014” iškart nuvyko patikrinti asmenų bei plaukiojimo priemonės.
Pasieniečiams priartėjus prie valties, joje kilo sumaištis: du žmonės šoko į vandenį, todėl juos VSAT pareigūnams teko gelbėti. Tuo pasinaudojo likusieji pažeidėjai, valtimi pasiekę krantą ir puolę bėgti į Lietuvos teritorijos gilumą.
Pasieniečiai akimirksniu perskirstė pajėgas paieškos vykdymui, rajono blokavimui bei pažeidėjų persekiojimui ir sulaikymui. Kai krantą pasiekę nelegalai sulipo į iš anksto jų laukusį automobilį, jiems kelią užtvėrė Specialiosios paskirties užkardos pasieniečių ekipažas.
Sulaikytieji ir transporto priemonė buvo pristatyti į Karklės atraminį punktą. Ten pat pasieniečiai netrukus atgabeno ir du jūroje išgelbėtus pabėgėlius. Jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje.
Tokiomis pratybomis siekta derinti ir tobulinti VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės padalinių pareigūnų veiksmus ekstremaliomis situacijomis. Po pratybų vykusio jų aptarimo metu konstatuota, kad pavyko pasiekti iškeltus uždavinius, o pačios pratybos buvo labai naudingos jose dalyvavusiems pasieniečiams.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas                                                                              Giedrius Mišutis
 
 
 
 
 
Vesta Flick, (8 46) 397 195