Pagal išmokėtas ES fondų lėšas pernai pirmavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pagal išmokėtas ES fondų lėšas pernai pirmavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Pranešimas spaudai

2019-02-20

Pagal išmokėtas ES fondų lėšas pernai pirmavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Ekonomikos ir inovacijų ministerija 2018 metais išmokėjo daugiausiai Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų: sudaryta sutarčių už 167,4 mln. eurų, išmokėta 137,9 mln. eurų. Tai yra didžiausia išmokėta suma iš visų ministerijų.

„ES fondų lėšų administravimas ministerijoje buvo efektyvus: nepanaudotos ar atlaisvintos lėšos nebuvo įšaldomos – jos nedelsiant perskirstytos naujoms priemonėms ar būsimiems kvietimams. Vien per praėjusius metus tai leido sukurti 143 ilgalaikes darbo vietas, pritraukti 70 mln. eurų privačių investicijų, organizuoti mokymus beveik 7 tūkstančiams darbuotojų, sukurti 33 gaminių ar paslaugų prototipus. Ir tai tik dalis ES investicijomis pasiektų rezultatų”, – sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija tarp kitų institucijų pirmauja ir pagal suplanuotas ES fondų lėšas – nesuplanuotas likutis siekia vos 3 proc.

Šiuo metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija vertina paraiškų už 67 mln. eurų ir rengia daugiau kaip 130 sutarčių už 78 mln. eurų. Taip pat galioja 5 konkursiniai kvietimai už 70 mln. Eur.

Iš viso nuo 2014 metų iki praėjusių metų pabaigos Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė kvietimų už 1,14 mlrd. eurų, sudarė sutarčių už 609 mln. eurų ir išmokėjo 252 mln. eurų.

Daugiau informacijos:

Ryšių su visuomene skyrius

Ligija Kliunkienė

Tel. +8 706 64 657

El. p. ligija.kliunkiene@eimin.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>