Naujos Seimo komisijos sudarymą TS-LKD frakcija vertina kaip tiesioginį kišimąsi į teismų darbą
Pranešimas spaudai
2013 m. gegužės 23 d.
 
Naujos Seimo komisijos sudarymą TS-LKD frakcija vertina kaip tiesioginį kišimąsi į teismų darbą
 
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija (TS-LKD) kategoriškai nepritaria grupės Seimo narių pateiktam Seimo nutarimo projektui, kuriuo siūloma sudaryti laikinąją tyrimo komisiją iš 12 Seimo narių pagal Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principą. Pasak pasiūlymo rengėjų, komisija turėtų ištirti ir nustatyti, ar yra požymių, kad Lietuvos teismų teisėjams galimai daromas neteisėtas poveikis; ištirti ir nustatyti, ar yra požymių, kad Lietuvos teismams galimai sąmoningai trukdoma vykdant teisingumą.
TS-LKD frakcijos nario Stasio Šedbaro teigimu, siūlymas įsteigti tokią komisiją vertintinas kaip tiesioginis kišimasis į teismų darbą. „Stebina, kad tokiai iniciatyvai pritaria ir pats Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, kurio konstitucinis statusas įpareigoja saugoti ir ginti teismų nepriklausomybę ir kurio partijos kolegos yra teisiamieji Vilniaus apygardos teisme baigiamoje nagrinėti baudžiamojoje byloje”, – komentuoja parlamentaras.
Iniciatyvą sudaryti tokią komisiją yra pasirašę Seimo nariai iš Darbo partijos ir kitų valdančiąją koaliciją suformavusių partijų.
 
Kontaktams:
Stasys Šedbaras
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys,
Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas
Tel. (8 5) 239 6011
E. p. stasys.sedbaras@lrs.lt