Muitinės pareigūnai vėl sulaikė didžiulį narkotikų kiekį – 200 kg hašišo
Šeštadienį, gegužės 25 d., Lietuvos muitinės pareigūnai vėl smogė narkotikų kontrabandininkams. Šįkart pasienyje su Lenkija, krovininiame vilkike įrengtoje slėptuvėje aptikta 216 kg hašišo, kurio vertė juodojoje rinkoje – apie 6, 5 mln. Lt. Prieš porą savaičių (gegužės 12 d.) muitininkai Lavoriškių kelio poste sulaikė net 768 kg hašišo.
Lietuvos – Lenkijos pasienyje muitinės mobiliosios grupės pareigūnams vykdant sustiprintą į šalį įvažiuojančių transporto priemonių kontrolę, šeštadienio vakarą, apie 20 val., ties buvusiu Kalvarijos muitinės postu, patikrinimui buvo sustabdytas krovininis vilkikas トRenault”. Muitininkams sukėlė įtarimų vilkiko puspriekabės トSchmitz” konstrukcija. Tačiau kadangi visa puspriekabė buvo užkrauta oficialiai deklaruotomis prekėmis, トRenault” nuspręsta detaliai patikrinti Medininkų kelio poste, kur yra tam tinkamos sąlygos. Tikrinimo metu puspriekabės grindyse rasta slėptuvė, kurioje muitininkai aptiko 158 paketus, kaip įtariama, narkotinės medžiagos – hašišo. Bendras sulaikyto hašišo kiekis – 216 kg, jo vertė juodojoje rinkoje 6 mln. 480 tūkst. Lt.
Muitinės kriminalistų manymu ši narkotikų siunta veikiausiai afrikietiškos kilmės. Nepaisant to, kad oficialiai deklaruotas krovinys vežtas į Lietuvą, ji tikriausiai buvo skirta Rusijos juodajai rinkai.
Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 199 str. 2 d. ir 260 str. 3 d. (narkotinių medžiagų kontrabanda ir neteisėtas disponavimas labai dideliu jų kiekiu).
J. L. buvo sulaikytas dviem paroms, šiandien Vilniaus apylinkės teisme bus sprendžiamas klausimas dėl jo suėmimo.
Pasauliniame narkotikų kontrabandos トžemėlapyje” Lietuva jau daug metų įvardinama kaip tranzitinė valstybė, per kurią kvaišalai gabenami tiek iš Vakarų į Rytų šalis, tiek atvirkštine kryptimi.
Iš Vakarų valstybių į Rusiją vežami sintetiniai narkotikai ir kokainas, taip pat hašišas ir marihuana. Į Skandinavijos valstybes, taip pat ir į Rusiją, iš Lietuvos gabenamas amfetaminas ir metamfetaminas. Tuo tarpu iš Rytų valstybių į Vakarus gabenamas heroinas.
Lietuvos muitinės pareigūnai šiemet nebe pirmą kartą pasižymi sulaikydami dideles narkotikų kontrabandos siuntas. Vien šiemet muitininkų sulaikyto hašišo vertė juodojoje rinkoje, išankstiniais duomenimis – 31 mln. 740 tūkst. Lt.
Pernai muitinės pareigūnai irgi sulaikė įspūdingą šių kvaišalų kiekį: 2012 m. spalį Medininkų kelio poste sulaikyta 412 kg hašišo kontrabanda, kurios vertė – apie 15 mln. Lt.

Gediminas Kulikauskas, Muitinės kriminalinės tarnybos atstovas ryšiams su visuomene, mob. tel. 8 698 05895
Cituojant MKT pranešimus prašome nurodyti informacijos šaltinį.