MOKYKLOS DIREKTORĖ IR PEDAGOGAI SĖS Į TEISIAMŲJŲ SUOLĄ
 
                
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešųjų ryšių poskyris
                 Adresas:Aušros al. 19,
LT-76299 Šiauliai
Lietuva     Tel. (8 41) 397 652, mob. (8 698) 27505
el. p. siauliuvpk.vos.vrp@policija.lt
 
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonas – (8 41) 397 397
 
 
2013-05-23
 
 
MOKYKLOS DIREKTORĖ IR PEDAGOGAI SĖS Į TEISIAMŲJŲ SUOLĄ
 
2013 metų balandžio 30 d. Šiaulių apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurią tyrė Šiaulių apskrities VPK Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai. Nusikalstamų veikų padarymu kaltinami 6 Šiaulių rajono Kuršėnų meno mokykloje dirbantys pedagogai bei mokyklos direktorė.
Didžiausius kaltinimus  teisme teks atremti mokyklos direktorei – dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo. Įtariama, kad ji, susitarusi ir veikdama kartu su keliais mokyklos pedagogais, duodama jiems neteisėtus nurodymus, klastojo darbo apskaitos žiniaraščius, individualaus darbo su mokiniais dienynus ir pasisavino daugiau kaip 16 tūkst. litų, mokyklai skirtų iš  Šiaulių rajono savivaldybės administracijos biudžeto.
Taip pat direktorė įtariama apgaule savo naudai įgijusi turtą – nustatyta tvarka pagal grynųjų pinigų priėmimo kvitą neįnešė į Kuršėnų meno mokyklos specialiosios programos sąskaitą ir neįtraukė į mokyklos apskaitą  4 500 Lt, kurie buvo surinkti iš mokyklos pedagogų ir moksleivių, vykusių į tarptautinį chorų konkursą Lenkijoje.
Mokyklos vadovei teisme teks aiškintis ir dėl į  sąskaitą neįneštų 3 000 Lt, kurie buvo surinkti mokyklos jubiliejui, bei pasisavintų mokyklai jubiliejaus proga įteiktų dovanų. Jai gresia nemalonumai ir dėl pasisavinimo 13 500 litų, kurie buvo surinkti prieš jaunųjų choristų išvyką į Čekiją ir neįnešti į mokyklos sąskaitą, taip pat dėl neteisėto artimos giminaitės įdarbinimo.
 
 
Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė