„Mokslo sriuba“: kodėl buvo uždaryta Ignalinos atominė elektrinė?

„Mokslo sriuba“: kodėl buvo uždaryta Ignalinos atominė elektrinė?

 

 

arba

„Mokslo sriuba“: ar Ignalinos atominės elektrinės uždarymas pagrįstas moksliniais faktais?

 

Pirmasis Ignalinos atominės elektrinės blokas buvo sustabdytas 2004 metais. Po penkerių metų tas pats ištiko ir antrąjį elektrinės bloką. Tai buvo galingiausi pasaulyje atominiai reaktoriai, ketvirtį amžiaus Lietuvai gaminę daug pigios elektros. Kodėl jų buvo atsisakyta?

 

Mokslininkų vertinimu, elektrinės uždarymo priežastys – ne techninės. Į elektrinės įrangą, darbuotojų mokymus investuota daug lėšų, reaktoriai buvo atidžiai prižiūrimi, tad dar kurį laiką elektrinė galėjo būti saugiai eksploatuojama. Kita vertus, sprendimui Europoje uždaryti visus sovietinio RBMK tipo reaktorius lemiamą įtaką turėjo Černobylio atominės elektrinės katastrofa. Nors apie realų tokių jėgainių saugumą tuo metu buvo mažai žinoma, baimė padarė savo.

 

Daugiau – laidos įraše: https://www.youtube.com/watch?v=lzb3RF19P_k

 

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną šeštadienį 11.30 val. per LRT PLIUS.

 

kiekvieną šeštadienį 11.30 val. per LRT PLIUS.

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>