Mobilioje mokslinėje laboratorijoje aplinkos tyrimus atliko moksleiviai
 
Praėjusią savaitę Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje pristatyta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Aplinkos apsaugos katedros mobilioji mokslinė laboratorija. Devintos ir vienuoliktos klasių moksleiviai atliko oro užterštumo, triukšmo lygio ir mobiliųjų telefonų elektromagnetinio lauko tyrimus.
Moksleiviai matavimus atliko padedant Aplinkos apsaugos katedros dėstytojams, kurie paaiškino apie oro taršos problemas, galimą elektromagnetinių bangų poveikį sveikatai, supažindino su mobiliojoje laboratorijoje esančia įranga. 
Mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Violeta Laurinaitienė pasakojo, kad galimybė atlikti aplinkos tyrimus būtent mokyklos teritorijoje sudomino ne tik moksleivius, bet ir mokyklos bendruomenę, nes tai buvo daroma pirmą kartą.
VGTU Aplinkos apsaugos katedros asistentas Tomas Januševičius sakė, kad tokie vizitai turėtų paskatinti moksleivius pagalvoti apie būsimų studijų kryptį. トManau, kad buvo  įdomu. Jei kažkuris svarsto, kur studijuoti, turėtų lengviau apsispręsti. Moksleiviams parodėme, kokią įrangą turime, ir kad studijuoti gali būti įdomu,” – sakė jis. 
Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinė mokykla jau antrus metus bendradarbiauja su VGTU. Remiantis dvišale sutartimi, moksleiviai naudojasi universiteto teikiamomis galimybėmis moderniose universiteto laboratorijose atlikti laboratorinius darbus. Praėjusiais metais mokyklos abiturientams be brandos atestato įteiktas ir VGTU pažymėjimas, skirtas moksleiviams, kurie mokėsi VGU klasėje ir universitete lankė fizikos, chemijos bei informacinių technologijų užsiėmimus.
Mokykloje sustiprinta matematika, papildomai mokoma biologijos – rezultatas, anot V. Laurinaitienės, akivaizdus: moksleiviai nebijo tiksliųjų mokslų ir greičiau orientuojasi užduotyse.
 
Daugiau informacijos:
 
Agnė Mažeikytė
Viešosios komunikacijos direkcija
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
el. paštas agne.mazeikyte@vgtu.lt
mob. tel. 865685067