MEDIJŲ MENO DIENOS, 2013
 
MEDIJŲ MENO DIENOS, 2013
Vytauto Didžiojo universiteto Šiuolaikinių menų katedra
Pranešimas spaudai
www.medijudienos.vdi.lt
 
 
 
Gegužės 21 d. kviečiame apsilankyti:
 
16 val. Susitikimas su svečiais iš Talino universiteto Baltijos filmų ir medijų mokyklos ir jų video filmų peržiūra. Šiuolaikinių menų katedra (Vytauto pr. 71, Kaunas), 102 auditorija. Kuruoja: lekt. Remigijus Venckus, doc. dr. Rimantas Plungė, Gabrielė Karnilaitė
Susitikimo metu svečiai papasakos apie savo universiteto veiklą, jų kuriamus filmus ir inspiracijas. Taip pat parodys keletą geriausių 2012-2013 metais sukurtų videofilmų ir atsakys į Jums rūpimus klausimus.
 
18 val. Seno filmo nauja premjera Kaunui. Remigijaus Venckaus videofilmo Utopija realybėje peržiūra. Šiuolaikinių menų katedra (Vytauto pr. 71, Kaunas), 102 auditorija. Kuruoja: lekt. Remigijus Venckus, Gabrielė Karnilaitė, Eglė Baltrušaitytė.
Eksperimentinis videofilmas skurtas 2005 m. Filmo realizavimo ir kūrimo darbams buvo suteikta pirmoji Šiaulių miesto jaunojo meno kūrėjo stipendija vieneriems metams. Tuo metu visi kūrybos procese prisidėję asmenys buvo mažai arba beveik nežinomi Lietuvos meno kultūros erdvėje. Į vieną kūrinio sistemą Remigijus Venckus jungia eksperimentinį šokį, dokumentinius kasdienybės įrašus, industrinius ir natūralios gamtos peizažus. Kūrinys kelia klausimus: kas yra tikrovė ir kaip tikrovė (pa)jaučiama. Filmo autorius kviečia medituoti  ir ekrane plaukiančius vaizdus patirti kaip tam tikrų nuotaikų ir emocijų vizualią kaitą. Filmo pradžioje užrašyta rašytojo Johann’o Wolfgang’o von Goethe’s prieš mirtį ištarta frazė “daugiau šviesos” traktuotina ne tik kaip raktas į filmo naratyvą, bet ir į visą menininko kūrybą. Gyvenimo ir mirties temos dar ir šiandien nesvetimos autoriaus fotografijos ir videomeno kūryboje.
Remigijus Venckus yra medijų menininkas ir kritikas, VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros lektorius. Kuria fotografiją ir videomeną. Rašo medijų, vaizduojamųjų menų ir vizualinės kultūros klausimais; yra parašęs kelias knygas. Rašo kritines recenzijas apie Lietuvoje ir užsienyje žinomų meno kūrėjų darbus ir meno kolekcijas. Lietuvos ir užsienio meno galerijose bei muziejuose dalyvauja kaip meno kritikas ir pristato meno kūrinius. Kuruoja jaunimo medijų meną reprezentuojančius renginius ir interneto portalą. Dėsto medijų meno ir kultūros disciplinas Lietuvos universitetuose. Skaito viešas paskaitas meno festivaliuose. Savo kūrybą (fotografiją ir videomeną) reprezentuoja Lietuvos ir užsienio kultūros erdvėje. Pla2iau apie autorių: www.venckus.eu
 
 .
 …………………………………………………………………………………………………………
 
Festivalio organizatorius:
 
Vytauto Didžiojo universiteto
Šiuolaikinių menų katedra
Vytauto pr. 71, Kaunas
 
 
 …………………………………………………………………………………………………………
 
 
Festivalio partneriai:
 
Všį Artkomas
Adresas: Šiaurės pr. 5-15, LT-49189 Kaunas
Mob. tel. +370 616 43643
 
Festivalis „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose”
Mob. tel. +370 616 43643  +370 687 91779
El. paštas artkomas@gmail.com
http://www.menasdvaruose.lt/
 
VšĮ A. Mončio namai-muziejus
Adresas: S. Daukanto g. 16, Palanga.
Tel.: (8 ~ 460) 49 366, (8 ~ 460) 49 367.
Mob. tel. 8 686 76 668
El. paštas: muzmoncio@is.lt
http://www.antanasmoncys.com/
 
Kauno Žalgirio arena
Adresas: Karaliaus Mindaugo pr. 50, Kaunas
Mob. tel. +370 615 98636
Faksas: +370 37 406967
El. paštas: info@zalgirioarena.lt
http://zalgirioarena.lt
 
Kauno Juozo Grušo meno vidurinė mokykla
Adresas: Šarkuvos g. 30, 48169 Kaunas
Tel. nr. 8 37 377 627
El. pašto adresas: grusovm@grusas.kaunas.lm.lt
http://www.grusas.kaunas.lm.lt
 
Kauno fotografijos galerija
Adresas: Rotušės a.1/Vilniaus g.2, Kaunas
El. pašto adresas: lfs.galerija@gmail.com,
photo@kaunasgallery.lt,
kaunasart@gmail.com
http://www.kaunasgallery.lt
 
Kauno moksleivių techninės kūrybos centras
Adresas: A. Mickevičiaus g. 2, LT-44313 Kaunas
Tel.: (8 37) 32 35 82
Fax: (8 37) 32 35 82
El. paštas: mtkc.kaunas@gmail.com
www.mtkc.lt
 …………………………………………………………………………………………………………
Informaciją parengė: lekt. Remigijus Venckus. Programą sudarė: lekt. Remigijus Venckus, doc. dr. Rimantas Plungė, Gabrielė Karnilaitė, Eglė Baltrušaitytė. Festivalio kuratorių kolegija: lekt. Remigijus Venckus remigijus@venckus.eu, doc. dr. Rimantas Plungė r.plunge@mf.vdu.lt, lekt. dr. Tomas Pabedinskas t.pabedinskas@mf.vdu.lt, prof. Romualdas Požerskis r.pozerskis@mf.vdu.lt, Laima Penekaitė l.penekaite@mf.vdu.lt, Gabrielė Karnilaitė kwonintegra@gmail.com. Informacijos sklaidą apie festivalį koordinuoja ir rengia: lekt. Remigijus Venckus remigijus@venckus.eu , Gabrielė Karnilaitė kwonintegra@gmail.com, Eglė Baltrušaitytė eglou.b@gmail.com. Informaciją virtualioje erdvėje administruoja: Arnas Vitvickis asesuarnas@yahoo.com, Aurelijus Pocius p.aurelijus@gmail.com , Viktorija Grikevičiūtė vikigriki@gmail.com. Festivalio grafinio dizaino autorė:
Urtė Pakers upakers@gmail.com
Šiuo naujienlaiškiu pateikiama informacija susijusi su Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros dėstytojų ir jų studentų veikla. Naujienlaiškį parengė lekt. Remigijus Venckus. Daugiau informacijos Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto interneto svetainėje http://www.menufakultetas.vdu.lt/ bei festivalio svetainėje www.medijudieno.vdu.lt.
 
REMIGIJUS VENCKUS
medijų menininkas, menotyrininkas
 
www.venckus.eu
remigijus@venckus.eu