LSDP frakcijos seniūno J. Sabatausko pranešimas: „Seime – pataisos, įpareigojančios premjerą siūlyti naują ministrą per 15 dienų”

LSDP frakcijos seniūno J. Sabatausko pranešimas: „Seime – pataisos, įpareigojančios premjerą siūlyti naują ministrą per 15 dienų”

 

2019 m. vasario 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas registruoja įstatymo pataisas, kurios įpareigotų Ministro Pirmininko pareigas einantį valstybės pareigūną laikytis atsakingo valstybės valdymo principo ir ne vėliau kaip per 15 dienų pateikti  Prezidentui naują ministro kandidatūrą.

Pataisos registravimo priežastis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys J. Sabatauskas pristato šiandien 11 val. spaudos konferencijoje Seime (Spaudos konferencijų salė, II rūmai).

„Taip negali būti, kad Vyriausybės vadovas sugalvotų nuspręsti, kad Vyriausybė gali dirbti tik su dalimi jos narių. Įstatymais yra nustatyta – Vyriausybę sudaro Ministras  Pirmininkas ir ministrai. Vadinasi, turi būti paskirti visų ministerijų vadovai, kolegialiai formuojantys ir priimantys Vyriausybės sprendimus, taip pat atsakingi už savo ministerijų įtakos sritis”, – sako J. Sabatauskas.

Seimo nariui nesuprantami premjero pareiškimai, kad kol kas iš viso neketina skirti aplinkos ministro. Juo labiau, kad ir ministro skyrimas nėra vienasmenis Ministro Pirmininko sprendimas. Ministrų kandidatūras, jų reputaciją ir kompetencijas vertina ir Prezidentė, prisiimdama atsakomybę už pateikiamą kandidatūrą, siūlomą į vienas aukščiausių šalies pareigybių – ministrus.

„Stebina ir Sauliaus Skvernelio vieši prisipažinimai apie nerimtus pakišimus, kai jau anksčiau jis teikė Prezidentei ministrų kandidatūras, pavyzdžiui, advokato Giedriaus Danėliaus į teisingumo ministrus, žinodamas, kad Prezidentė neskirs jo ministru. Susidaro įspūdis, kad premjero postą S. Skvernelis išnaudoja ne tik rinkimų kampanijai pats kandidatuodamas į prezidentus, bet tiesiog ir savo asmeninėms ambicijoms ir užgaidoms tenkinti”, – sako parlamentaras.

 

 

Daugiau informacijos:

Irmina Frolova-Milašienė

LSDP frakcijos Seime atstovė spaudai

Mob. 8 600 07 099

El. p. irmina.milasiene@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>