Lotynų Amerikos šokių ansamblių Europos čempionatas
 
  Jau 9-tjį kartą tapę Europos čempionais Klaipėdos Universiteto sportinių šokių ansamblio “Žuvėdra” šokėjai pratrūko džiaugsmo ašaromis….  Jų nauja kompozicija “Rio”  privertė atsistoti visus Vilniaus “Siemens” arenoje buvusius žiūrovus. Širdį suvirpinusį lietuvių šokį Europos čempionato teisėjai finale įvertino pirmąja vieta. Europos auksas trenerių Skaistės ir Romaldo Idzelevičių auklėtiniai pasipuošė jau devintąjį kartą!
 “Mes tokie laimingi”,- džiaugėsi žėrinčiais buvusios ansamblio šokėjos Ainos Zinčiukaitės kurtais kostiumais pasipuošę šokėjai. “Pavargę bet labai labai laimingi!”
Po varžybų maratono gėlėse paskendusi ansamblio vadovė Skaistė Idzelevičienė neslėpė apmaudo ” gaila, labai gaila jaunųjų šokėjų…jie buvo verti finalo.”
2 Klaipėdos “Žuvėdros” komanda nepateko į finalą, nors jų nuostabi kompozicija “Viva Ispanija” tikrai to buvo verta.  7-ni teisėjai  nusprendė kitaip ir į finalą iš 12-kos pusfinalyje dalyvavusių ansamblių pateko abu Vokietijos ir Austrijos  kolektyvai, Rusijos “Vera” (Tiumenė) ir Klaipėdos “Žuvėdros” 1-oji komanda.  Antroji jaunimo komanda “Žuvėdra 2” užėmė 7-tą vietą.
 Europos čempionato sidabro medaliai atiteko ansambliui “Vera” iš Tiumenės.  Kolektyvo treneris Aleksejus Litvinovas po apdovanojimų sakė : “esu patenkintas antrąja vieta, pralaimėti tokiai stipriai, techniškai komandai kaip “Žuvėdra” yra negėda.  Mes buvome labai arti pirmosios vietos, tačiau galiu pripažinti, kad Skaistė ( Idzelevičienė) dirba labai gerai. Aš drisčiau palinkėti Tarptautinei sportinių šokių federacijai šiek tiek pakeisti teisėjavimo sistemą, būtų teisingiau, jeigu vietoje septynių teisėjų būtų devyni.. “- kalbėjo Rusijos kolektyvo treneris.
  Na, o šį kartą tik trečią vietą iškovoję Vokietijos čempionai- Brėmeno “Gruen-Gold-Club” šokėjai neslėpė nusivylimo.  Vadovas Sven Emmrich po apdovanojimų karštai ginčijosi su teisėju iš Vokietijos ir paprašytas įvertinti čempionatą tik ištarė ” esame nepatenkinti, kaip įmanoma, kad vienas teisėjas mums skyrė tik 5-tą vietą , o nugalėtojų vertinti negaliu, nes nemačiau…” ir   suirzęs nuskubėjo į persirengimo kambarį.
  Beje pasaulio Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių čempionatas vyks šių metų gruodžio mėnesį Brėmene.

I “Žuvėdros”  komanda
1.2.3.4.5.6.7.8.9.
siunčiu nuorodą, iš čia galite atsisiųsti nuotraukas:
 https://www.dropbox.com/sh/eh3cfimkk32syic/mOz5LfOH8O
Šioje nuorodoje  reikės kiekvieną nuotrauką išsisaugoti atskirai.

        LA ansamblių Europos čempionatas:

1. Klaipėdos „Žuvėdra“
2. Rusijos Tiumenės ansamblis „Vera“
3. Brėmeno ansamblis
4. Vokietijos  Aachen TD Diuseldorfo ansamblis
5. Austrijos pirmoji komanda
6. Austrijos antroji komanda
7. Klaipėdos “Žuvėdra” 2 komanda
8-10 vieta   Vengrijos “Gala TE”
Olandijos “Double V B-Team
Krasnodaro “Mechta”
——————————————————————–

Kartu vykusį profesionalų lygos  klasikinių šokių šou  taurės varžybas laimėjo Kauno “Sūkurio” pora Donatas Vėželis ir Lina Chatkevičiūtė.
Antri liko italai Nicola Chianese ir Assunta Chianese, trečia vieta atiteko porai iš Rusijos Vladimirui Stepočkinui ir Anastasijai Teniakovai.
“Dabar mūsų didžiausias tikslas atstovauti Lietuvai pasaulio neolimpinių sporto šakų žaidynėse Kolumbijoje ir ten patekti į finalą. Mes to sieksime!”, kalbėjo publiką sužavėję Jūratės ir Česlovo Norvaišų auklėtiniai  Donatas Vėžęlis ir Lina Chatkevičiūtė.

 Geros dienos visiems ir sveikinimai!
 

Laima Janušonytė-Steinhoff

+37068657263