Ligonių dieną – dar daugiau šviesos ir tikėjimo

Ligonių dieną – dar daugiau šviesos ir tikėjimo

 

Zita KATKIENĖ

Respublikinės Šiaulių ligoninės

viešųjų ryšių specialistė

www.siauliuligonine.lt

Į Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurgijos korpuso konferencijų salę vakar rinkosi ir medikai, ir pacientai. Tai – vienintelė diena metuose, kai katalikiškasis pasaulis mini Ligonių dieną ir neša ligoniams bei jais besirūpinantiems medikams padėką, šviesą ir tikėjimą.

Konferencijų salėje Šiaulių vyskupas Eugenijaus Bartulis aukojo  Šv. Mišias. Pasaulinę ligonių dieną, anot vyskupo E. Bartulio, esame visi susivieniję: ir ligoniai, ir medikai, ir dvasininkai. Ypač E. Bartulis ragino skirti dėmesio dangiškajai Motinai Marijai, nes Popiežius Paulius II, kurio sumanymu 1992 metais pradėta minėti Pasaulinė ligonių diena, labiausiai troško, kad Marijos pradėtas rūpestis tęstųsi. Kiekvienas žmogus, patyręs kančią, labai supranta ir atjaučia kitus kenčiančius. O kunigo misija – kiekvieną nuskaidrinti, Tą valandą įkvėpti vilties, sustiprinti ligonius ir gydytojus, artimuosius ir draugus.

Jo Ekscelencijai Eugenijui Bartuliui už dėmesį gydymo įstaigai,  už suteiktą stiprybę jos darbuotojams ir pacientams dėkojo Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Pasidalinta meilė, atjauta ir tikėjimas – geriausia parama kenčiant sunkioje ligoje.

Vyskupas Eugenijus Bartulis, lydimas ligoninės kapeleono Dariaus Marcinkevičiaus, lankė Neurologijos skyriaus pacientus. Vieni pageidavo asmeninio pokalbio su Vyskupu, kitiems, ypač sunkios būklės pacientams, gydomiems reanimacijos poskyryje, buvo suteiktas pašventinimas. Pageidavusieji susitikti su dvasininkais dėkojo ganytojui už širdį šildantį ir ligą padedantį įveikti žodį.

 

 

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ir ligoninės kapeleonas Darius Marcinkevius aukojo Šv. Mišias.

 

 

Pasaulinę ligonių dieną Mišių klausė ir vyskupo šventinimą gavo ligoninės darbuotojai, pacientai bei svečiai.

 

Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis Pasaulinę ligonių dieną bendravo su neurologijos skyriaus  pacientais ir suteikė palaiminimą.

Zitos KATKIENĖS nuotr.

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>