Lietuvos vaikų futbolo treneriams – Vokietijos specialistų patarimai
Informacinis pranešimas
2013 m. gegužės 16 d.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) rengiamuose vaikų futbolo kursuose savo patarimais ir patirtimi šią savaitę dalijosi specialistai iš talentų ugdymo pavyzdžiu visai Europai pastaraisiais metais tapusios Vokietijos. 
 
Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA), įsikūrusiame techniniame centre vokiečiai Paulis Schomannas ir Michaelis Prusas vedė 6-12 amžiaus vaikais dirbantiems treneriams.
 
Su Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) parama rengiamų kursų teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose iš viso dalyvavo 29 treneriai iš įvairių šalies miestų ir miestelių.

Ilgus metus Vokietijos futbolo sąjungoje (DFB) vaikų futbolo treneriu dirbantis P.Schomannas pasakojo, jog su mūsų šalimi jau yra gerai susipažinęs – jis Lietuvoje vieši jau ketvirtą kartą.
 
„Praėjusią savaitę su treneriais iš Lietuvos taip pat buvau susitikęs masiniam futbolui vystyti skirtuose UEFA kursuose Slovėnijoje. Su kolega nemažai domėjomės apie Jūsų šalies gyventojus ir kultūrą. Be to, dėl trenerių kursų pažįstami su Arūnu Žėku (buvęs  Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjas – aut. past.)”, – LFF.lt sakė P. Schomannas.
 
Pasak jo, trenerio išsilavinimas, jo žinios ir elgesys yra ypač svarbūs dirbant su 6-12 metų vaikais. „Pirmasis treneris yra lyg raktas į tolimesnį futbolo pasaulį, formuoja visą vaiko pažinimą. Todėl svarbu, jog dirbantys su pačiais mažiausiais treneriai mokėtų su jais deramai elgtis ir svarbiausia – mylėtų futbolą“, – darbo su vaikais principus aiškino P. Schomannas.
 
Vokietis pripažino, jog futbolo lygis šalyje proporcingai priklauso nuo skaičiaus trenerių dirbančių su vaikais. „Labai svarbu turėti didelį pasirinkimą. Kuo daugiau bus futbolo trenerių, tuo bus didesnė galimybė atrasti vadinamuosius „perliukus“, – teigė vokiečių futbolo trenerių instruktorius.
 
Specialistams iš Vokietijos NFA besitreniruojantis jaunieji futbolo talentai paliko gerą įspūdį. „Pagal savo amžių  jie yra pakankamai techniški ir beveik niekuo nenusileidžia savo bendraamžiams vokiečiams. Man patiko treniruotėse pademonstruotas berniukų charakteris. Manau, jog daugelis iš jų galėtų treniruotis Vokietijoje“, – teigė P. Schomannas.
 
Futbolo specialisto teigimu, NFA suteikiamos kuo puikiausios sąlygos dirbti ir treniruotis. „Turėti tokią futbolo akademiją – su tiek aikščių ir kita infrastruktūra – jau yra nemažas pasiekimas tokiai nedidelei šaliai kaip Lietuva. Viliuosi, jog ateityje tokios akademijos bus įsteigtos ir kituose miestuose“, – kalbėjo vokietis.
Jis palinkėjo Lietuvos futbolo treneriams neišsenkančios kantrybės ir viską daryti iš širdies. „Tikiu, jog nuoseklus darbas ir didelis atsidavimas ateityje duos rezultatus“, – sakė P. Schomannas.
 
Artimiausi kursai futbolo treneriams Nacionalinėje futbolo akademijoje vyks jau kitą savaitę. Gegužės 20-24 dienomis su vyresniųjų vaikų ir jaunių futbolo treneriais patirtimi dalinsis specialistas iš Olandijos Pietas Hambergas.