LIETUVOS TEISĖJAI – GERIAUSIO RAŠTO DARBO AUTORIAI
 
Tris dienas Vilniuje vykusiame geriausio jaunojo teisėjo ,,THEMISヤ konkurse kelialapiai į ,,THEMISヤ finalą atiteko Lenkijos ir Portugalijos atstovams, tuo tarpu Lietuvos komanda, konkurse dalyvavusi pirmą kartą, pripapžinta  geriausio rašto darbo autore.
 
,,Per tris dienas pristatėte puikius pranešimus apie įvairius tarptautinio bendradarbiavimo civilinėse bylose aspektus, keitėtės tarptautine patirtimi ir praktika. Simboliška, kad Vilniuje per 8-ąjį ,,THEMISヤ konkursą kovoja aštuonios komandos. Per šias dienas aptartų ir diskutuotų temų įvairovė rodo, kad tarptautinis bendradarbiavimas tarp teisinių sistemų yra labai reikalingas.ヤ, – pasibaigus konkursui laimėtojus ir dalyvius sveikino Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotoja, atliekanti direktoriaus funkcijas, Reda Molienė.
 
Nacionalinėje teismų administracijoje vykusiame ,,THEMISヤ konkurso B pusfinalyje ,,Tarptautinis teisminis bendradarbiavimas civilinėse byloseヤ Lietuvai atstovavę Kauno apylinkės teismo teisėjai Marius Bartninkas, Aušra Barškietytė, Asta Žeromskytė-Stanienė su komandos vadovu Kauno apylinkės teismo teisėju Aurelijumi Rauckiu ,,THEMISヤ komisijai ir savo konkurentams iš septynių skirtingų Europos šalių pristatė darbą tema ,,Bankroto bylų iškėlimo jurisdikcija: skirtingoms problemoms skirtingi sprendimai?ヤ
 
Lietuviai rašto darbe analizavo tarptautinės juristdikcijos tarptautinį elementą turinčių bankroto bei restruktūrizavimo bylų reguliavimo Europos Sąjungoje teisinius bei praktinius aspektus.
 
Konkurse pirmą kartą dalyvavusi Lietuva be finalininkių konkuravo su Rumunija, Bulgarija, Austrija, Vokietija ir Turkija.
 
,,THEMISヤ finalas įvyks šių metų spalio 21-25 d. Rumunijoje.
 
Pagarbiai
 
Nacionalinės teismų administracijos
Komunikacijos skyriaus
vyriausiasis specialistas Irmantas Kuzas
 
L. Sapiegos g. 15, LT-10312 Vilnius
Tel. (8 5) 251 4120, trumpasis tel. 7030 (teismų tinkle)
Mob. tel. 8 620 41 298
Faks. (8 5) 268 5187, www.teismai.lt
Sekite mus Facebook
LIETUVOS TEISMAI Facebook’e