Lietuvos teatro sąjunga kviečia į susitikimą su aktore Nele Savičenko
 
Pranešimas spaudai, 2013-05-22
Lietuvos teatro sąjunga kviečia į susitikimą su aktore Nele Savičenko
Lietuvos teatro sąjungoje gegužės 27 d. 18 val. svečiuosis ypatinga viešnia –  viena ryškiausių Lietuvos teatro ir kino asmenybių,  ypatingu sceniniu talentu ir žavesiu apdovanota aktorė Nele Savičenko. Pirmąkart rengiamas aktorės susitikimas su žiūrovais žada tapti įdomiu pašnekesiu apie teatrą, kūrybą, gyvenimą…
Aktorė Nelė Savičenko šiuo metu gyvena Vilniuje –  gimtajame savo mieste, kuriame jau kuris laikas dirba Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktore.  Naują aktorės gyvenimo ir kūrybos kelią žymi vos per kelis metus sukurti vaidmenys naujausiuose režisierių Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno, Agniaus Jankevičiaus ir  svečio iš Vengrijos Lįszl� Bagossy spektakliuose . Sostinėje  aktorė taip pat tęsia aktyvią pedagoginę veiklą – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje būsimiems aktoriams dėsto scenos kalbą.
Net trisdešimt metų N. Savičenko buvo atsidavusi Klaipėdos dramos teatrui. 1975 m. iš sostinės į pajūrį atvykusi Nelė tvirtai žinojo, kad nori būti aktorė ir įstojo į režisieriaus Povilo Gaidžio kursą. „Teatras buvo pats įdomiausias, labiausiai traukiantis ir fantaziją žadinantis dalykas”, – apie tuometinę vienintelę gyvenimo aistrą kalba aktorė. Regis, sprendimas atvykti į Klaipėdą, aktorės karjerai buvo lemtingas. Pastarieji metai Klaipėdos dramos teatre aktorei atnešė pagrindinius teatro apdovanojimus. Už vaidmenis sukurtus O. Koršunovo ir P. Gaidžio spektakliuose pelnyti net du „Auksiniai scenos kryžiai” bei klaipėdiečių „Padėkos kaukė”. 2009 m. aktorei  už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui buvo skirta vyriausybinė premija.
N. Savičenko visus savo vaidmenis brangina vienodai ir nei vieno neišskiria. Galbūt daugiau prisimena tuos, kurie pareikalavo ypatingų ieškojimų ir  nemiegotų naktų. „Pagalvoju – o juk tai gyvi žmonės, su savo biografijomis, likimais, nervais, – kalba aktorė, – Bent jau siekiu iš visų jėgų, kad jie tokie būtų, kad kiekviename spektaklyje būtų kas nors nauja – dar pustonis, dar viena spalva, dar tikresnė nuotaika, šiandienos, dabarties, šios akimirkos. Spektaklis – čia ir dabar. Gyvenimas jame – čia ir dabar. Turiu būti pasiruošusi, kad nepasiduočiau automatizmui, pasyvumui, nes spektakliai nuolat kartojasi”.
Teatro scena yra ne vienintelė N. Savičenko kūrybos vieta. Lietuvos ir užsienio kino filmuose aktorė sukūrė virš 20 vaidmenų.  Prie kitų apdovanojimų aktorė namuose laiko ir prieš keletą metų įteiktą „Sidabrinę gervę” už vaidmenį A.Puipos filme „Nuodėmės užkalbėjimas”.  Aktorė pripažįsta, kad filmavimo aikštelėje visai kitos žaidimo taisyklės. „Vieną dieną tau tenka vaidinti savo heroję 42-ejų, kitą – 17 metų. Darbas filmavimo aikštelėje išmokė maksimaliai koncentruotis. Juk besifilmuodamas aktorius amžinai laukia. Kai staiga tau pasako eiti tą pačią sekundę, tu turi būti jau susitelkęs”, – sako žymi aktorė.
Žiūrovai, atėję į susitikimą su N. Savičenko turės puikią progą iš pačios aktorės išgirsti apie jos pasirinktą  kūrybos kelią, darbą teatre bei kine ir, galbūt, kaip žada pati aktorė, pasiklausyti jos skaitomos poezijos.