Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje

 

 

 

 

2019-02-16

Kaip niekad ši Vasario 16-oji šilta ir graži.

Tai reiškia, kad naujasis atkurtos valstybės šimtmetis bus taip pat mums viltingas – laisvas, nepriklausomas visiems Lietuvos žmonėms.

Vasario 16-oji reiškia laisvą valstybę, laisvą pilietį ir laisvą žmogų. Tą, kuris žino laisvės kainą, kuris brangina savo istoriją ir savo tautos atminimą.

Ne be reikalo ši data siejasi ir su mūsų partizanų Lietuvos Laisvės Kovos sąjūdžio deklaracija, kuriai šiandien sukanka 70 metų. Mūsų atmintis, mūsų istorija mums yra nepaprastai svarbios.

Matome įvairiausių norų ir įtakų ištrinti šią atmintį iš mūsų gyvenimų ir iš mūsų ateities. Todėl labai svarbu, kad kiekvienam lietuviui Vasario 16-oji buvo, yra ir bus šventė, kad mūsų vaikai puošis trispalvėmis, kad mes visada, išgirdę šią datą, joje girdėsime vienintelį svarbiausią  žodį – Lietuva.

O Lietuvos vardas visada bus susijęs su mūsų nepriklausomybe, mūsų orumu, mūsų geresniu gyvenimu ir mūsų laisve.

Mes žinome, kad laisvė nėra duotybė, kad į laisvę galima pasikėsinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, kada laisvės sąvoka yra sumažinama arba vienos grupės nuomonė primetama kitai.

Bet mes visi esame patyrę laisvės jausmą, visi žinome, ką tai reiškia, todėl esu įsitikinusi, kad kiekvienas iš mūsų ginsime teisę būti laisviems. Ir visada būsime laisvi.

Linkiu Jums visiems didžiuotis savo Tėvyne, didžiuotis savo istorija ir didžiuotis mūsų žmonėmis. Tik nuo mūsų priklauso, ar liksime laisvi ne tik mintyse, ne tik širdyse, bet ir ateityje.

Todėl sveikinu visus su švente, su laisve, kurios esame verti.

 

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>