Lietuvos mokyklos susirungs dėl sportiškiausios vardo
P R A N E Š I M A S   Ž I N I A S K L A I D A I
 
2013 05 17 Lietuvos mokyklos šeštadienį Kėdainiuose susirungs dėl sportiškiausios vardo. Projekto „Ateities čempionai“ dalyviai varžysis ne tik dėl garbingo titulo, bet ir dėl 22 tūkst. litų prizo.
Projekto ambasadorė, viena geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkių, Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė sako, kad jaunystėje visada norėjo būti tik geriausia ir tai jai padėjo kopti karjeros laiptais, siekiant vis naujų tikslų.  Dabar J. Štreimikytė-Virbickienė šią patirtį siekia perduoti projekto dalyviams – moksleiviams.
„Dabartinėje visuomenėje yra didelė įvairių pramogų vaikams, tokių, kaip kompiuteriai, pasiūla. Ir vaikai dažnai pamiršta ar tingi sportuoti, nes tai reikalauja jėgų, energijos. Tačiau sportas, net ir mėgėjiškas, yra žavus. Jis suteikia labai daug gerų emocijų ir praturtina pačius vaikus. Jau nekalbant apie tai, kad vaikai tobulėja fiziškai.
Tie vaikai, kurie dabar sportuoja, ateityje bus pranašesni už bendraamžius, nes jų emocinio intelekto lygis bus didesnis. Tokie vaikai, mano akimis žiūrint, yra tikri. Jie išgyvena tikras emocijas. Todėl projektą, kuris skatina vaikus veikti kažką prasmingo, palaikiau ir palaikysiu. Tuo labiau kad ir pati esu mama:, – sako J. Štreimikytė-Virvickienė.
Projektą „Ateities čempionai“ jau trečius metus iš eilės organizuoja UAB „Daumantai LT“. Pasak įmonės vadovo Sauliaus Grinkevičiaus, projekto tikslas – paskatinti vaikus mėgautis sportu ir aktyvia gyvensena.
„Lietuvos mokyklose vaikams neretai trūksta įkvėpimo sportuoti ir džiaugtis sportu – norime paskatinti sporto, kaip malonaus bei naudingo, galiausiai – būtino kiekvienam jaunam žmogui užsiėmimo sampratą“, – sakė S. Grinkevičius.
Projekto dalyviai varžysis keturiose rungtyse: lengvosios atletikos, plaukimo, dviračių sporto bei krepšinio. Projektą jau trečius metus palaiko profesionalios sportininkės Simona Krupeckaitė, Eglė Balčiūnaitė bei Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. Šiemet šį sąrašą papildė ir daugkartinis čempionas Virgilijus Alekna.
 
Kontaktai:
Agnė Belickaitė, agne@maniac.lt, 867993387.