LIETUVOS IR KITŲ EUROPOS ŠALIŲ AMBASADOS SU ES SUPAŽINDINO BEVEIK PUSŠIMTĮ TŪKSTANČIO JAPONŲ MOKSLEIVIŲ
                 LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA
                 INFORMACIJOS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTAS
 
J.Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius
Tel. (+370 5) 236 2451, 236 2445; el. p. media@urm.lt
 
 
PRANEŠIMAS SPAUDAI
                
2013-05-17
 
Lietuvos ambasada Tokijuje kartu su kitomis ES šalių narių atstovybėmis Japonijoje gegužės 13-15 dienomis aplankė beveik šimtą įvairiuose Tekančios Saulės šalies regionuose esančių mokyklų, kur su Europos Sąjunga ir jos šalimis narėmis supažindino beveik 50 tūkst. japonų moksleivių ir mokytojų.
 
Lietuvos ambasados Tokijuje diplomatė Asta Slavinskaitė su ES integracijos istorija, jos veikla ir santykiais su Japonija, taip pat liepą prasidėsiančiu Lietuvos pirmininkavimu vienai svarbiausių Sąjungos teisėkūros institucijų ES Tarybai supažindino Fukuokos prefektūros Miike ir Kagošimos prefektūros Minami vidurinių mokyklų auklėtinius. Japonų jaunuoliams taip pat pristatytos verslo kūrimo ir turizmo galimybės didžiausioje Baltijos šalyje.
 
Projektas „ES ateina į tavo mokyklą” yra vienas svarbiausių Europos dienai skirtų renginių Japonijoje. Jau septintus metus ES delegacijos Japonijoje organizuojamo projekto tikslas – skatinti jaunųjų japonų domėjimąsi Europa. Lietuvos ambasada šioje iniciatyvoje dalyvauja nuo pat jos pradžios 2007 m.
 
 
URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2458