Lietuvos bankas ekonomikos mokslininkams skyrė 10 tūkst. ir 5 tūkst. eurų premijas

Lietuvos bankas ekonomikos mokslininkams skyrė 10 tūkst. ir 5 tūkst. eurų premijas

 

2019-02-13

 

Lietuvos banko valdyba trims ekonomikos mokslininkams skyrė premijas už mokslinę veiklą ir ekonomikos disertaciją. Vlado Jurgučio 10 tūkst. eurų vertės premija skirta už bendrą Matthias Gerhard Weber ir Arthur Schram eksperimentinį skirtingų darbo apmokestinimo formų tyrimą, o 5 tūkst. eurų premija už ekonomikos disertaciją – Adai Kovaliukaitei už strateginių elgsenų tyrimą.

 

„Abu premijuoti darbai iš visų konkursui pateiktų darbų išsiskyrė originalumu, kokybe, taip pat praktinio pritaikymo galimybėmis. Štai Jurgučio premiją pelnęs dviejų mokslininkų tyrimas, pagrįstas elgsenos eksperimentu, svariai prisidėjo ir prie Lietuvos mokesčių reformos diskusijų – jis atskleidė, kad žmonių polinkis dirbti išauga padidėjus ikimokestiniam atlyginimui, net jei pajamos į rankas nesikeičia. Svarstant premijos už ekonomikos disertacijos skyrimą komisijos nariai balsus atidavė už darbą, kuriame atlikti strateginės elgsenos tyrimai gali padėti aiškinantis investuotojų elgesį ar akcijų įkainojimą“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

 

Šiais metais Vlado Jurgučio premija skirta už kolektyvinį Matthias Gerhard Weber ir Arthur Schram darbą „The non-equivalence of labour market taxes: a real-effort experiment“ (Mokesčių darbo rinkoje nelygiavertiškumas: faktinių pastangų eksperimentas). Šis mokslinis tyrimas, dalis Matthias Gerhard Weber disertacijos, apgintos Amsterdamo universitete, buvo publikuotas prestižiniame ekonomikos žurnale „The Economic Journal“. Matthias Gerhard Weber yra Vilniaus universiteto mokslinis bendradarbis.

 

Premija už ekonomikos disertaciją skirta Adai Kovaliukaitei už darbą „The role of strategic beliefs in understanding strategic, pro-social and socially complementary behavior“ (Strateginių įsitikinimų vaidmuo tiriant strateginį, socialinį ir socialiai tinkamą elgesį) dėl originalaus ir kokybiško tyrimo. Ada Kovaliukaitė disertaciją apsigynė Texas A&M universitete (JAV).

 

Lietuvos bankas kiekvienais metais rugpjūčio–rugsėjo mėn. kviečia ekonomikos mokslininkus ir apsigynusius disertaciją studentus teikti paraiškas premijoms gauti. Pateiktus darbus vertina komisija, kurią sudaro mokslininkai iš Lietuvos banko Tyrimų centro, Lietuvos bei užsienio universitetų atstovai. Šiemet komisija nagrinėjo 4 mokslo darbus Vlado Jurgučio premijai gauti ir 17 paraiškų premijai už ekonomikos mokslo disertaciją. Dauguma paraiškas pateikusių mokslininkų yra kilę iš Lietuvos, paraiškas taip pat pateikė keli užsienio piliečiai, susiję su Lietuvos universitetais.

 

Šie metai yra pirmieji, kai Lietuvos banko premija skirta ne tik lietuviams mokslininkams, ir tai patvirtina, kad Lietuvos ekonomikos mokslas tampa pasaulinių mokslinių tendencijų dalimi.

 

Premijos mokslininkams bus įteiktos Baltijos ekonomikos konferencijoje, bendrai organizuojamoje su kitais dviem Baltijos centriniais bankais ir pagrindiniais regiono universitetais.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Inga Pache

Viešųjų ryšių skyrius

Lietuvos bankas, Vilnius

Tel. (8 5) 268 0072

El. p. media@lb.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>