LIETUVOS AMBASADORĖ ĮTEIKĖ SKIRIAMUOSIUS RAŠTUS MALTOS ORDINO VADOVUI
 
                 LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA
                 INFORMACIJOS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTAS
Lietuvos ambasadorė prie Maltos Ordino Irena Vaišvilaitė gegužės 21 dieną įteikė skiriamuosius raštus Didžiajam Maltos Ordino Magistrui Matthew Festingui ir tapo ketvirtąją Lietuvos atstove prie šios tūkstantmetės krikščioniškos visame pasaulyje labdaringa veikla bei pagalba skurstantiesiems ir ligoniams užsiimančios organizacijos.
 
Iškilmingos ceremonijos metu I. Vaišvilaitė pabrėžė socialinę ir ugdomąją Maltos Ordino Lietuvoje nuo pat 1991-ųjų vykdomą veiklą bei priminė, kad Lietuvą su Ordinu sieja tvirtas siekis skleisti tikrąsias europietiškąsias vertybes visame pasaulyje.
 
Matthew Festingas su malonumu prisiminė savo vizitą Lietuvoje 2011 metais, teigiamai įvertino vis aktyvesnį lietuvių įsitraukimą į prasmingą savanorišką veiklą ir teigė neabejojantis, kad Lietuvos ir Maltos Ordino bendradarbiavimas toliau stiprės.
 
1099 m. Jeruzalėje įkurtas Maltos ordinas, kurio būstinė nuo XIX a. yra Romoje, veikia net 120 šalių, kur humanitarinę pagalbą teikia bei labdaringą darbą dirba 80 tūkst. savanorių ir 15 tūkst. medicinos darbuotojų.
 
Lietuvos ir Maltos Ordino diplomatiniai santykiai užmegzti 1993 m. spalį.
 
 
URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2458