LIETUVOS AMBASADOJE DELYJE PAGERBTAS LEGENDINIS Į AUKŠČIAUSIAS VISŲ ŽEMYNŲ VIRŠUKALNES ĮKOPĘS LIETUVIŲ ALPINISTAS
 
                 LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA
                 INFORMACIJOS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTAS
Lietuvos ambasadoje Naujajame Delyje gegužės 23 dieną lankėsi legendinis lietuvių alpinistas Vladas Vitkauskas. Pirmasis į aukščiausią pasaulio viršukalnę Everestą įkopęs lietuvis čia pradėjo šio įvykio 20-mečiui skirtą kelionę po Aziją.
 
トĮ aukščiausią pasaulio kalną įkopęs žmogus jau savaime yra legenda. Tačiau prieš 20 metų prasidėjęs Vlado Vitkausko žygis garsino ne tik jį, bet ir visą Lietuvą”, – ambasadoje susirinkusiems svečiams sakė Lietuvos ambasadorius Indijoje Laimonas Talat-Kelpša.
 
Visose aukščiausiose žemės vietose pabuvojęs lietuvis į beveik 9 kilometrų aukščio Džomolungmos viršukalnę įkopė 1993-ųjų gegužės 10-ąją.
 
トSimboliška, kad minėdami pirmojo lietuvio įkopimo į Everestą 20-ąsias metines vakar sulaukėme žinios, kad aukščiausią pasaulio viršukalnę įveikė ir pirmoji lietuvė Edita Nichols”, – pažymėjo ambasados vadovas.
 
Lietuvos ambasadoje taip pat atidaryta paroda, kurioje eksponuojamos V. Vitkausko ekspedicijų nuotraukos. Garbingiausioje jos vietoje – visose aukščiausiose pasaulio viršūnėse pabuvojusi Lietuvos trispalvė.
 
Iš Delio V. Vitkauskas vyks į Nepalą, kurio sostinėje Katmandu gegužės 25 dieną jubiliejaus proga bus atidaryta jo fotografijų paroda. Į ją planuoja atvykti ir Nepalo viceprezidentas Parmanand Jha.
 
 
URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2458