Lietuvoje lankysis 80 JAV kariūnų
 
Nuo gegužės 4 iki liepos 1 dienos skirtingu laiku į Lietuvą atvyks 8 grupės po 10-11 JAV kariūnų. Planuojama, kad vizito metu jie dalyvaus apie 50 skirtingų renginių ir susitikimų. JAV kariūnų vizitas į Lietuvą yra dalis JAV vyriausybės remiamos kultūrinių mainų ir kalbų mokymo programos (CULP) dalis.
                
Vizito metu JAV kariūnai ne tik dalyvaus paramos, gamtos švarinimo ir visuomeniniuose renginiuose, bet ir mokys Lietuvos karius anglų kalbos. Svečiai iš JAV ypatingą dėmesį skirs jaunimui: dalyvaus viktorinose, sporto varžybose, rengs anglų kalbos kursus, susitiks su Lietuvos skautais ir kariūnais. Viešnagės metu JAV kariūnai taip pat aplankys psichinę negalią turinčius žmones. Svečiai turės galimybę pasigrožėti sostinės ir visos Lietuvos kultūriniu paveldu, susitiks su LR Krašto apsaugos ministerijos atstovais, lankysis Šiaulių karinių oro pajėgų bazėje, NATO energetinio saugumo centre ir Lietuvos karo akademijoje.
 
Rytoj, gegužės 18d., JAV kariūnai dalyvaus Kariuomenės ir visuomenės dienoje Klaipėdoje. Šventės metu kariūnai pristatys JAV sausumos pajėgas ROTC bei CULP programą.
 
トJAV ambasada džiaugiasi turėdama galimybę paskatinti jaunų amerikiečių ir lietuvių bendravimą. Tikiu, kad jauni vyrai ir moterys iš JAV ir Lietuvos turės unikalią galimybę susipažinti su skirtinga kultūra, įgis vertingos patirties ir lyderystės gebėjimų “, – sakė JAV ambasados Viešųjų ryšių ir kultūros skyriaus vadovas Jonathan M. Berger.