Lenkijos rodikliai vis dar nedžiugina
Lenkijos rodikliai vis dar nedžiugina
Informaciją parengė Kęstutis Celiešius, „Danske Bank” Finansų maklerio skyriaus vadovas
Reaguodamas į prastėjančius makroekonominius rodiklius Lenkijos centrinis bankas gegužės mėnesio pradžioje sumažino bazinę palūkanų normą nuo 3,25 proc. iki 3 proc. „Danske Bank” analitikai mano, kad bazinė palūkanų norma gali ir toliau būti mažinama. Šią savaitę skelbiamas pramonės rodiklis gali parodyti tolimesnę pramonės stagnaciją. „Danske Bank” mano, kad Lenkijoje balandžio mėnesį pramonės metinis augimas buvo tik 0,3 proc., pramonės produkcijos kainos per metus galėjo kristi apie 1,5 proc. Vartojimo augimas Lenkijoje taip pat lėtėja, tuo tarpu nedarbo lygis kaimyninėje šalyje galėjo kristi nuo 14,3 iki 13,8 proc.
Europoje – pirmieji verslo nuotaikų pragiedruliai
Europoje šią savaitę bus paskelbti pirmieji gegužės mėnesio PMI indeksai, kurie nusako verslo dalyvių lūkesčius. Vokietijoje pastaruosius du mėnesius smukę PMI indeksai, gegužę gali pajudėti į viršų ir priartėti prie 50 punktų ribos, kuri skiria verslo augimo lūkesčius nuo traukimosi. Visos euro zonos rodiklis taip pat turėtų pagerėti, tačiau bendras rodiklis (47 punktai) vis dar nežada plėtros. Didžioji Britanija skelbs balandžio mėnesio infliacijos ir mažmeninės prekybos rodiklius. Kainos, palyginti su 2012 m. balandžiu, šioje šalyje galėjo augti 2,7 proc., o mažmeninė prekyba (išskyrus kurą) – 1,8 proc.
Laukiama JAV ekonomikos vertinimo
Antradienį ir trečiadienį FED vadovas Ben S. Bernanke ir kiti nariai skaitys pranešimus, o trečiadienį bus paskelbtas paskutinio vykusio FED susirinkimo protokolas, kuriame rinkų dalyviams bus aktuali FED narių nuomonė apie JAV ekonomikos būseną.
Antradienį ir trečiadienį laukiama JAV balandžio mėnesio naujų ir nenaujų būstų pardavimų rodiklių, kurie turėtų parodyti nestiprų (1-2proc.) sandorių augimą. Penktadienį skelbiami JAV ilgalaikių prekių užsakymų duomenys turėtų parodyti pagerėjimą (+1,6 proc.) po itin prastų kovo rezultatų (-5,7 proc.).
Savaitės ekonomikos apžvalgą su nuotrauka ir kitų naujienų archyvu rasite čia: http://pranesimai.novamedia.lt/index.php?view&simulate=1&id=866. „Nova media” užtikrina nuorodos saugumą. Nuoroda veda į „Nova media” el. pranešimų sistemą.
Linkėjimai
Lina Venskaitytė
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media”
Tel. +370 614 17885
El. paštas lina.venskaityte@novamedia.lt