Jei gyvenate kelių aukštų name, tokiu atveju laiptai yra būtina jūsų namų interjero detalė. Vis tik, nors laiptai būtini ir netgi gali atlikti kitas funkcijas, pavyzdžiui, suteikti namams puošnumo ar netgi tapti išskirtiniu namų akcentu), vistik, reikia pastebėti, kad būtent šis statinys yra ir vienas nesaugiausių visuose namuose. Kaip rodo, statistika, traumos, kurias žmonės patiria tiesiog savo namuose, lipdami laiptais, yra iš tiesų dažnos. Traumų tikimybė išauga dar labiau, jei namuose gyvena mažamečiai vaikai arba vyresnio amžiaus žmonės. Taigi, tokiais atvejais, saugumas turėtų tapti vienu svarbiausių kriterijų. Tačiau, ką daryti? Galima tik pasidžiaugti, kad šiandien laiptų gamyba siūlo tikrai ne vieną ne vieną sprendimą, kurį įgyvendinus, bus galima sakyti, kad jūsų namams skirti laiptai yra maksimaliai saugūs. Tad, kokie tie sprendimai?

Plačios pakopos

Dar niekada nebuvo siūloma tiek daug įvairių laiptų dizainų, kiek jų yra siūloma šiandien. Ypač didelis dėmesys yra teikiamas yra laiptų pakopos: gali būti gaminamos pačios įvairiausios – siauros arba plačios, tiesios arba lenktos, storos arba plonos, dekoruotos arba ne… Vis tik, tuo pat metu reikia pažymėti, kad būtent tam tikras laiptų pakopų dizainas yra vienas iš veiksnių, nuo kurių priklauso, ar saugu bus šiuo statiniu naudotis. Taigi, pasirodo, pirmenybę reikėtų teikti storoms, plačioms, tvirtoms, įprastų formų tradicinėms laiptų pakopos – jomis lipdami jausitės kur kas stabiliau.

Apšvietimas

Ne paslaptis, kad didelė dalis traumų lipant laiptais, įvyksta tamsiuoju paros metu. Taigi, jų tikimybė sumažėtų kur kas labiau, jei laiptų zona būtų apšviesta. Na, o šį sumanymą yra tikrai nesunku įgyvendinti, kadangi šiandien siūloma labai daug įvairių bei įmantrių sprendimų, skirtų laiptams apšviesti. Be to, apšviesti laiptai garantuoja ne tik saugesnę aplinką, bet ir aukštesnį namų estetikos lygį.

Kaip matyti, įgyvendinus tam tikrus sprendimus, laiptai gali tapti kur kas saugesne namų zona. Taigi, jei jūsų namuose yra mažamečių vaikų ar vyresnio amžiaus žmonių, rinkitės plačias bei tvirtas laiptų pakopas bei užtikrinkite jų apšvietimą.

laiptukalve.lt