L. Linkevičius dalyvavo taikai ir saugumui Artimuosiuose Rytuose skirtame susitikime Varšuvoje

L. Linkevičius dalyvavo taikai ir saugumui Artimuosiuose Rytuose skirtame susitikime Varšuvoje

 

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

 

Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

 

 

J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius

Tel. 870 6 52534, 870 6 52414; el. p. media@urm.lt

 

2019-02-14

 

Pranešimas spaudai

 

 

 

Vasario 13-14 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo JAV ir Lenkijos organizuotame ministrų lygio susitikime „Taika ir saugumas Artimuosiuose Rytuose“ Varšuvoje.

 

Susitikime aptarta Artimųjų Rytų regioninė krizė ir jos poveikis civiliams regione, raketinių technologijų vystymas ir ginklų neplatinimo klausimai, kibernetinio saugumo iššūkiai, energetinės ir hibridinės grėsmės, kova su ekstremizmu ir terorizmo finansavimu.

 

„Tarptautiniai įsipareigojimai egzistuoja tam, kad jų būtų laikomasi: nesvarbu, ar tai būtų Budapešto memorandumas ar Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis. Pastaruoju metu matome, kaip Rusija beatodairiškai siekdama savo nacionalinių interesų nuolat laužo tarptautinius susitarimus bei menkina svarbiausias tarptautines normas. Kaip galime tuomet motyvuoti Artimųjų Rytų šalis prisiimti įsipareigojimus, kurie būtų realiai įgyvendinti?“, –  kalbėjo ministras L. Linkevičius, pasisakęs  sesijoje, skirtoje raketinių technologijų vystymo ir ginklų neplatinimo klausimams regione.

 

Susitikime Varšuvoje dalyvavo  aukšto rango politikai iš JAV, ES,  Izraelio ir Arabų šalių bei  kitų pasaulio regionų. Po susitikimo pristatytas bendras Lenkijos ir JAV pareiškimas dėl taikos proceso Artimuosiuose Rytuose.

 

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2534

Facebook | Twitter | Flickr | Youtube

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>