Kybartų pasienio veterinarijos poste oficialiai atidaromas gyvūnų patikros punktas
Maloniai kviečiame Jus gegužės 21 d. (antradienį) 11 val. į oficialaus Kybartų pasienio veterinarijos posto gyvūnų patikros punkto atidarymo ceremoniją.
Renginyje dalyvaus: Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius, žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas, Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generalinio direktorato Dvišalių tarptautinių santykių skyriaus vedėjas Lorenzo Terzi, Rusijos Federacijos žemės ūkio ministerijos ir Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos atstovai, Baltarusijos veterinarinės ir maisto produktų priežiūros departamento prie Baltarusijos Respublikos žemės ūkio ir maisto ministerijos atstovai.
 
Renginys vyks Kybartų pasienio veterinarijos poste (J. Basanavičiaus g. 1B, Kybartai, Vilkaviškio r.).
 
Svarbiausi faktai:
 
“Lietuvos biudžeto lėšomis įrengtas moderniausias, atitinkantis  visus Europos Sąjungos gyvūnų gerovės  reikalavimus, gyvūnų apžiūros punktas – svarbus strateginis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įgyvendintas projektas.
“Kybartų pasienio veterinarijos poste per parą vidutiniškai  patikrinama apie 110 gyvūninių produktų siuntų, kurios vežamos tranzitu tarp Rusijos Federacijos Kaliningrado srities ir Rusijos Federacijos. Šiai dienai tai labiausiai apkrautas pasienio veterinarijos postas Lietuvos Respublikoje ir vienintelis pasienio veterinarijos postas su Kaliningrado sritimi, galintis tikrinti gyvūnų siuntas.
“Naujo punkto dėka gyvūnai iš Kaliningrado į Rusijos Federaciją bus vežami trumpiausiu maršrutu. Jis leis apie 200 km. sutrumpinti iš Lietuvos, Latvijos ar Estijos į Kaliningrado sritį vežamų gyvūnų kelionės maršrutus (anksčiau gyvūnai galėjo būti vežami tik per Lenkijos pasienio veterinarijos postą su Kaliningrado sritimi).
“Kybartų kelio pasienio veterinarijos poste numatoma tikrinti arklius, vežamus į tarptautines varžybas,  kasmet organizuojamas Kaliningrado srityje, taip pat galvijus, kiaules, avis, ožkas, kitus gyvūnus, tam tarpe ir cirko gyvūnus. Postas aprūpintas naujausia įranga, leidžiančia atlikti detalią gyvūnų apžiūrą, paimti mėginius gyvūnų užkrečiamosioms ligoms nustatyti. Numatytos galimybės gyvūnus pagirdyti ir pašerti.
“2013 m. balandžio 4 d. Kybartų kelio pasienio veterinarijos posto naujas patalpas įvertino ES Komisijos Sveikatos ir Vartotojų generalinio direktorato Maisto ir veterinarijos tarnyba (FVO) ir šios patalpos buvo pripažintos tinkamomis gyvūnų kontrolei ir atitinkančios ES reikalavimus.