Kviečia tarptautinio tapybos plenero renginiai Marijampolėje
Pranešimas spaudai
2013 m. gegužės 20 d.
 
Kviečia tarptautinio tapybos plenero renginiai Marijampolėje
 
Gegužės 20 dieną  Marijampolėje prasideda Tarptautinis tapybos pleneras ir kūrybos simpoziumas „Kai sirpsta vyšnios Suvalkijoj”. Dešimt dienų dailininkai iš Lietuvos ir užsienio istorinėse fabriko „Arvi cukrus” patalpose tapys paveikslus, atspindinčius Sūduvos krašto grožį ir didybę. Gegužės 31 dieną čia bus atidaryta sukurtų darbų paroda.
„Plenero idėją apie Suvalkijos grožį ARVI įmonių grupės prezidentas Vidmantas Kučinskas brandino jau ilgai”, – apie sprendimą susieti meną, istoriją ir verslą pasakojo Raimondas Savickas, tapytojas ir galerijos savininkas.
Į tarptautinį plenerą atvyko dailininkai iš septynių užsienio šalių: Ivan Semiletov iš Baltarusijos, Toomas Altnurme iš Estijos, Besik Kharanauli iš Gruzijos, Aigars Truhins iš Latvijos,  Ewa Miazek iš Lenkijos, Marina Belova iš Rusijos, Fiodor Aleksandrovič iš Ukrainos bei lietuviai: Valentinas Ajauskas, Raimondas Savickas ir Aleksandras Vozbinas.
R E N G I N I Ų P R O G RA M A
 
Gegužės 25d.  13.00 – 18.30 val. mokslinė konferencija „Sūduvos krašto istoriniai ypatumai”
13.00 – 15.30 val. teorinė dalis „Europa Royale Marijampole” viešbučio konferencijų salėje „Vilnius”. “(J.Basanavičiaus a. 8, Marijampolė).
Lektoriai: istorikas, mokytojas, kraštotyrininkas ir knygų leidėjas Kęstutis Subačius tema: „Sūduvos vandenvardžiai-hidronimai, jų prasminės kilmės ištakos”;  kovo 11 akto signataras, diplomatas, istorikas Vytautas Petras Plečkaitis, tema: „Kaip amžių bėgyje keitėsi Sūduvos Suvalkijos miestų ir miestelių gyventojų tautinė sudėtis”.
16.00 -18.30 val. Praktinė dalis – ekskursija: Marijampolė, Kalvarija ir kt. apylinkės.
Gegužės 26d. 10.00-15.00 val. atvirų durų diena dailininkų  dirbtuvėse, „Arvi cukrus” klubo patalpose (P.Armino g.65, Marijampolė).
 
Gegužės 31d. 18.00 val. simpoziumo uždarymas ir plenero metu sukurtų darbų parodos atidarymas „Arvi cukrus” klubo patalpose (P.Armino g.65, Marijampolė).
 
Apie dalyvavimą renginiuose maloniai prašome pranešti iki š.m. gegužės 24 d. el. paštu a.jasinskis@arvi.lt arba telefonu 8 655 57087