Kur kreiptis medicininės pagalbos susirgus kelionėje ?

Kitas atostogas neretas pradeda planuotis jau ką tik grįžus iš kelionės. Turbūt kiekvienas svajoja apie atostogas be trikdžių: atidėtų skrydžių, vėluojančio transporto ir sveikatos problemų. Tačiau to išvengti ne visada ir ne visiems pavyksta. Tai gi ką daryti ir kur kreiptis pagalbos susirgus kelionėje?

Pirmiausia išsirinkus atostogų kryptį reikia pasidomėti, kokie skiepai ir kitos prevencinės priemonės padės išvengti susirgimų ir ligų. Statistika rodo, kad atostogų metu dažniausiai suserga vaikai. Dažniausias jų amžius būna nuo dvejų iki šešerių metų. Daugiausiai pasitaikančios ligos susijusios su vėmimu, viduriavimu, saulės smūgiu. Neretai neišvengiamos ir nelaimingų atsitikimų metu patiriamos traumos: traumos prie baseino, jūros ežių įdūrimai, vabzdžių įkandimai, riešo kaulų ir stipinkaulio lūžiai. Egzotiškose šalyse derėtų būti pasiruošusiems ir įvairiausiems netikėtumams, kaip beždžionių, medūzų įkandimai ir nudegimai. Tačiau pagal draudimo bendrovių statistikas, dažniausiai ligos ir sužalojimai užklumpa Lietuvių pamėgtuose kurortuose Turkijoje ir Bulgarijoje, šiek tiek mažiau Egipte ir Graikijoje.

Taigi ką daryti, jei vis dėl to atostogaujant ir esant kelionėje užklumpa ligos?

Pirmiausias ir turbūt nenuginčijamas patarimas būtų dar prieš kelionę įsigyti papildomą kelionės draudimą. Kitas variantas yra turėti kredito kortelę. Draudimo ir išmokų dydis skirsis nuo jūsų turimo kortelės, todėl norėdami sužinoti daugiau apie sąlygas turėtumėte kreiptis į savo banką.

Jeigu jau atsitinka taip, kad susižeidėte, apsinuodijote ar kaip nors kitaip sunegalavo sveikata, būtina dar prieš ieškant medicinos įstaigų kreiptis į savo draudimo atstovą, kuris nurodys padalinį, kuriame jums bus suteikta informacija, į kurią gydymo įstaigą kreiptis. Taip pat, aplinkybės ir sąlygos labai priklauso nuo šalies, kurioje atostogaujate. Pavyzdžiui – JAV, Kanadoje, Australijoje nėra valstybės kompensuojamų sveikatos paslaugų, todėl būtina kreiptis į draudimo partnerį toje šalyje, kad žalos atlyginimas vyktų sklandžiai.

Dar vienas aspektas, kurį dažnai pamiršta keliaujantys- tai iš ligonių kasų išsiimti sveikatos kortelę EHIC, kurią reikia pateikti gydymo įstaigoje, kaip patvirtinimą, kad esate apsidraudęs privalomuoju sveikatos draudimu.

Taigi keliaujant ir jau planuojant kelionę, būtina nepamiršti savo sveikatos, kad vėliau išvengtumėte nemalonumų.

Daugiau apie sveikatos priežiūros paslaugas ir mediciną galite skaityti http://www.manomedicina.lt/

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119596 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>