KONTRABANDINIŲ CIGAREČIŲ PLATINIMO VERSLĄ STABDO TIK AREŠTINĖS GROTOS
 
                
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešųjų ryšių poskyris
                 Adresas:Aušros al. 19,
LT-76299 Šiauliai
Lietuva     Tel. (8 41) 397 652, mob. ( 8 698) 27505
el. p. siauliuvpk.vos.vrp@policija.lt
 
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonas – (8 41) 397 397
 
 
2013-05-22
 
 
KONTRABANDINIŲ CIGAREČIŲ PLATINIMO VERSLĄ STABDO TIK AREŠTINĖS GROTOS
 
 
Du kartus už kontrabandinių cigarečių gabenimą teistas 49 metų šiaulietis V. N. niekaip negalėjo atsisakyti neteisėto verslo, kol Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai  jo dar kartą nesulaikė ir neuždarė į areštinę.
Turėdami informacijos apie du neteisėtai akcizinėmis prekėmis disponuojančius šiauliečius,  kriminalistai balandžio 25-osios vakare surengė jų sulaikymo operaciją. Netoli Šiaulių jie sustabdė du nuo  Pakruojo atvažiuojančius automobilius. Už VW PASSAT vairo sėdėjo jiems gerai pažįstamas V. N., o AUDI 100 vairavo 36 metų S. B. Apžiūrėję automobilius, pareigūnai iš pradžių nieko neleistino nepastebėjo. Tik atvėrę AUDI 100  nematomas ertmes,  jie rado 3399 cigarečių pakelius su Baltarusijos banderolėmis. Rūkalų pakeliais buvo prifarširuotos automobilio  durelės, jų prikaišiota po sėdynėmis, rasta net variklyje. Įtarę, kad abu šiauliečiai yra kontrabandines cigaretes gabenantys bendrininkai, Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą ir visą naktį dirbo, darydami kratas abiejų vyrų gyvenamosiose vietose  bei garažuose. Ir visur buvo gausu kontrabandinių rūkalų.  Iš viso paimta per 24 tūkstančius pakelių baltarusiškų cigarečių, kurių bendra vertė siekia beveik 200 tūkstančių litų.
Teismas sankcionavo abiejų šiauliečių suėmimą. Tik grotos sustabdė nelegalų V. N. verslą, kuriam sutramdyti  kitos priemonės  buvo neveiksmingos.
Pirmą kartą su kontrabandiniais rūkalais V. N. pareigūnams įkliuvo 2011 metais. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai jį sulaikė kelyje Panevėžys-Šiauliai vairuojantį automobilį VOLVO S40.
Kai patruliai davė šiauliečiui ženklą sustoti, jie tenorėjo patikrinti jiems įtarimą sukėlusio automobilio bei vairuotojo dokumentus. Tačiau nerimastingas vairuotojo elgesys išprovokavo paprašyti jo praverti bagažinės dangtį.  Atidarius jį, ant asfalto vos nepabiro cigarečių su Baltarusijos banderolėmis pakuotės. Iš viso čia buvo rasti 7 622 pakeliai  kontrabandinių MINSK.
   V. N. pareigūnams sukūrė istoriją, jog pigių rūkalų – po 3 Lt 30 ct – jam pasiūlė nepažįstamas asmuo Vilniuje esančioje Gariūnų turgavietėje. Jis patikėjęs tam asmeniui automobilio raktelius ir šis jo VOLVO atvairavo aklinai prikimštą kontrabandinių cigarečių. Šiaulietis norėjęs atlikti kilnią misiją – pigiomis cigaretėmis aprūpinti savo gimines ir pažįstamus. Žinoma, ši jo versija pareigūnams kėlė šypseną.
Už 60 tūkstančių litų vertės kontabandinių cigarečių krovinio gabenimą teismas jam skyrė  13 000 litų baudą ir visas cigaretes konfiskavo. Baudos vyras mokėti neskubėjo. Matyt, nutarė patirtus nuostolius kompesnsuoti nauju kontrabandiniu kroviniu.
Net metams nepraėjus po teismo nuosprendžio už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, V. N. Šiaulių apskrities policijos pareigūnų   vėl buvo sulaikytas su kontrabandinėmis cigaretėmis. Jo vairuojamą VW GOLF patruliai 2012 metų balandžio 19-osios rytą sustabdė  Šiauliuose, Statybininkų g. Automobilio salonas buvo prikimštas cigarečių „Minsk”, „Fest”, „Saint George” pakeliais, paženklintais baltarusiškomis banderolėmis. Tarp jų buvo rastas ir plastikinis penkių litrų talpos indas su skysčiu, kuris skleidė stiprų spirito kvapą.
  Tyrimą perėmę Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėjo ikiteisminį tyrimą ir garaže, kuriuo naudojasi šiaulietis, atliko kratą. Čia, pasirodo, buvo tikras kontrabandinių rūkalų sandėlis. Pareigūnai  rado 13 490 pakelių tokių pat cigarečių su rusiškomis ir baltarusiškomis banderolėmis bei per 40 litrų spirito. Bendra iš V. N. paimtų cigarečių rinkos vertė siekė beveik 108 tūkst. litų.
49 metų vyras pasakojo, kad pardavė butą ir nutarė gautus pinigus investuoti į kokį nors verslą. Pasirodo, tuo „verslu” tapo kontrabandinės cigaretės bei nelegalus alkoholis, kuriais, anot V. N., jį aprūpino nepažįstamas Pabalių turgavietėje sutiktas asmuo. Deja, ši investicija neatsipirko, nes visos cigaretės yra konfiskuotos ir dar vyras turės sumokėti 19 500 litų teismo paskirtą baudą.
Nepraėjus ir mėnesiui nuo galutinio teismo nuosprendžio V. N. su kontrabandinėmis cigaretėmis įkliuvo trečią kartą. Teismas šįkart sankcionavo jo suėmimą ir kažin, ar durys į laisvę jam beatsivers.  Baudžiamasis kodeksas  už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, numato ne tik baudą, bet ir  laisvės atėmimą iki septynerių metų. O V. N. dėl šios neteisėtos veiklios pareigūnams įkliūna jau trečiąkart.
 
 
Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė