Konferencijoje – veiksmingiausi būdai ugdyti aktyvius ir savarankiškus vaikus
 
Pranešimas žiniasklaidai                                                                                                                                                          2013 05 15
 
Gegužės 17 d. (penktadienį) Vilniuje vyks švietimo ir ugdymo aktualijoms skirta konferencija „Gyvenimo įgūdžių ugdymo kokybė – kodas į pilietinę visuomenę“.
 
Konferencijos tikslas – pakviesti švietimo specialistus bendrai diskusijai apie tai, kokios priemonės veiksmingiausios, ugdant aktyvų, besivadovaujantį demokratinėmis nuostatomis, atsakingą už save ir savo aplinką bei savo idėjas gebantį realizuoti pilietį.
 
Konferencijoje bus nagrinėjama, kur ir kaip ugdomi sėkmingam vaiko ar jaunuolio gyvenimui reikalingi įgūdžiai, vaikų ir tėvų lūkesčiai ir pedagogų pasirengimas šiuos įgūdžius ugdyti. Taip pat bus pristatyti 2013 m. kovo-balandžio mėn. atlikto asmeninių ir socialinių kompetencijų poreikio ir pasirengimo jas ugdyti tyrimo rezultatai.
Konferencijos metu bus ieškoma atsakymų, kaip ugdyti socialines-emocines vaikų ir jaunuolių kompetencijas, ką daryti, kad mūsų vaikai užaugtų atsakingais ir sveikais piliečiais, kokios priemonės paskatintų mokyklą prisiimti atsakomybę už ugdymo rezultatus.
 
Renginyje bus pristatyta 2012-2013 m. vykdyta aktyvaus moksleivių pilietinio dalyvavimo skatinimo programa „Atviras kodas: PILIETIS“: joje sukaupta moksleivių motyvavimo patirtis vykdyti pilietines iniciatyvas bei parengta nauja metodinė jaunimo pilietiškumo ugdymo priemonė pedagogams.
 
Konferencijoje pranešimus skaitys, patirtimi bei įžvalgomis dalinsis LR švietimo ir mokslo viceministrė Edita Tamošiūnaitė, LR Seimo narys Gintaras Steponavičius, Neformaliojo švietimo asociacijos „Jaunimo akademija“ prezidentas Valdas Jankauskas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, taip pat mokslininkai, psichologai, sėkmingus ugdymo projektus įgyvendinę praktikai.
 
Konferencijos data: gegužės mėn. 17 d., penktadienis, 10.00–16.00 val.
Konferencijos vieta: verslo centras „Pirklių klubas“, Gedimino pr. 35, Vilnius.
Dalyvio mokesčio nėra
Konferenciją organizuoja: Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“ ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.
 
Daugiau informacijos ir registracija
Vilma Smaliukienė
Lietuvos vaikų ir jaunimo centras
tel: (8 5) 272 5015; el. p. vilma.s@lvjc.lt, jolanta@lvjc.lt