KOMPROMISAI BRANDUOLINĖS SAUGOS SĄSKAITA YRA NEĮMANOMI, TEIGIA UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS
 
                 LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA
                 INFORMACIJOS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTAS
Užsienio reikalų ministerijoje gegužės 23 dieną surengtame posėdyje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pažymėjo, jog reikia dėti maksimalias pastangas, kad kaimyninėse šalyse vystant atominių elektrinių projektus būtų garantuota branduolinė ir radiacinė sauga, griežtai vykdomi tarptautiniai aplinkosaugos reikalavimai. 
 
Prie Lietuvos sienos Rusijos Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje įgyvendinamų atominių elektrinių projektų saugos klausimus ministerijoje svarstė Lietuvos institucijų atstovai.
 
L. Linkevičius posėdžio metu kvietė toliau dėti pastangas siekiant apginti Lietuvos valstybės ir Lietuvos gyventojų interesą į saugią aplinką. Ministro teigimu, negalima sutikti su jokiais kompromisais atominių elektrinių saugos užtikrinimo sąskaita.
 
Užsienio reikalų ministerija primena, kad Rusija ir Baltarusija nėra pabaigusios Poveikio aplinkai vertinimo procedūrų pagal Jungtinių Tautų Espo konvencijos reikalavimus. Nepaisant to, abiejų atominių elektrinių statybos darbai vyksta intensyviai – tai yra reikšmingas Espo konvencijos pažeidimas.
 
Po beveik dvejus metus trukusio tyrimo Espo konvencijos Įgyvendinimo komitetas 2013 m. balandžio 15 dieną paskelbtoje ataskaitoje konstatavo, kad Baltarusija pažeidė Espo konvencijos nuostatas. Komitetas paragino Baltarusiją pateikti išsamius atsakymus į visus Lietuvos keliamus klausimus ir atsižvelgti į Lietuvos ekspertų pateiktus komentarus, taip pat užtikrinti galimybę Lietuvos visuomenei pateikti komentarus dėl šios atominės elektrinės statybų.
 
URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2451