Kinijos atstovus traukia pragyvenimo sąlygos bei studijų kainos Lietuvoje
 
MYKOLO ROMERIO UNIVERSITETAS
Gegužės 16 d. Mykolo Romerio universitete lankėsi Kinijos komunikacijos universiteto (Communication University of China) delegacija, vadovaujama profesoriaus HU Zhengrog.
 
Kinijos aukštojo mokslo atstovai siūlė bendradarbiauti komunikacijos, politikos, teisės, ekonomikos bei vadybos kryptyse, rengti studentų bei dėstytojų mainus, vasaros – žiemos mokyklas, bendradarbiauti tarp universitetų institutų (schools) ir ekspertų. Buvo tartasi dėl jungtinių dvigubo laipsnio studijų. Svečius domino Mykolo Romerio  universitete vykdomos programos anglų kalba bei dvigubo diplomo programos (pvz., MRU Business and Media School su Londono Middlesex universitetu nuo rudens pradedama vykdyti Komunikacijos ir kūrybinių technologijų magistrantūros studijų programa).
 
Baltijos šalių aukštojo mokslo institucijose besilankantys Kinijos universiteto atstovai taip pat kalbėjo apie šio regiono patrauklumą, geras studijų, pragyvenimo sąlygas, palyginti su JAV ar Jungtine karalyste nedideles studijų kainas.
 
Susitikime dalyvavęs Kinijos Liaudies Respublikos nepaprastasis ir įgaliotas ambasadorius Lietuvoje Zengwen LIU sakė pritariantis ir sveikinantis tokį bendradarbiavimą: “Džiaugiuosi būdamas Mykolo Romerio universitete, o ypač čia lankydamasis kartu su Communication University of China atstovais. Tikiuosi pasieksite naudingų abipusių rezultatų. Ambasada pažada bet kokią pagalbą bei paramą bendradarbiavimui užtikrintiヤ.
 
MRU plėtros ir tarptautinių ryšių prorektorė prof. dr. Inga Žalėnienė dėkojo ambasadoriui ir svečiams iš Kinijos komunikacijos universiteto už bendradarbiavimo galimybes, minėdama, kad Universitete aktyviai veikia MRU Azijos centras, o studentai vis labiau domisi ir moksi kinų kalbos.
 
Kinijos atstovai pakvietė MRU prisijungti ir dalyvauti M-lygoje (M-League). Tai – tarptautinė spaudos  ir komunikacijos lyga, kuriai priklauso 61 institucija iš 23 pasaulio šalių. Jos keičiasi informacija bei atlieka tyrimus komunikacijos bei spaudos srityje.
 
 
Kęstutis Saldžiūnas
Visuomenės informavimo vadybininkas                                                                              
 
Komunikacijos ir rinkodaros centro
Rinkodaros skyrius
 
Tel. +370 5 2714534
Mob. +370  686 84767
www.mruni.eu