“Kauno dienose” – G. F. Hendelio opera “Alčina”
 
Gegužės 23 d., ketvirtadienį, 18 val. Šv. Jurgio bažnyčioje Kaune (Papilio g. 9) klasikinės muzikos gerbėjų laukia ypatinga staigmena: nemokamas koncertas, kuriame bus atlikta J. S. Bacho amžininko Georgo Frydricho Hendelio opera-pastišas “Alčina”.
Šią operą “Kauno dienų” šventėje atliks VDU Muzikos akademijos docentės Ritos Novikaitės dainavimo klasės studentai ir VDU Kamerinis orkestras, kuriam vadovauja žinomas dirigentas, atlikėjas doc. Robertas Bliškevičius. Kūrinys pristatomas kaip vienas iš VDU rengiamo festivalio – kūrybinės laboratorijos “Avanti” projektų.
Kaip ir garsiosios operos “Karmen” ir “Medėja”, “Alčina” pasakoja apie kerinčią viliokę ir į jos žabangas pakliuvusias aukas: Alčina yra burtininkė, užkerėjusi riterius ir kilminguosius, įkalinusi juos savo saloje, pavertusi žvėrimis, augalais ir akmenimis. Kai savo burtais Alčina apkerėjo Karolio Didžiojo rūmų riterį Rudžierą, šio sužadėtinė Bradamantė persirengė riteriu ir kartu su burtininku Melisu išsiruošė jo ieškoti.
Pirmą kartą ši opera buvo atlikta 1735 m. Londone, garsiajame “Covent Garden” teatre, diriguojant pačiam G. F. Hendeliui. Vėliau “Alčina” buvo primiršta, naujam gyvenimui prikelta jau XX-ajame amžiuje – 1928 m. Leipcige. Dabar ji nuolat atliekama garsiausiuose pasaulio operos teatruose, laikoma vienu iš G. F. Hendelio kūrybos perlų.
Daugiau informacijos teikia:
Rita Bieliauskaitė
VDU Muzikos akademijos kamerinio orkestro
Direktorė
Tel.: 8 650 44546
El. paštas: r.bieliauskaite@ma.vdu.lt
***
Dar daugiau aktualios informacijos žurnalistams rasite tinklalapyje www.vdu.lt: pranešimai spaudai skelbiami adresu http://www.vdu.lt/apie-vdu/pranesimai-spaudai.html, nuolat atnaujinamus ir papildomus renginių anonsus rasite čia: http://www.vdu.lt/lt/events. Nuotraukų iš VDU gyvenimo galite rasti “Flickr” socialiniame tinkle adresu http://www.flickr.com/photos/vdu.