Kaune ir Jonavoje – teatralizuoti korėjiečių koncertai
Informacija žiniasklaidai
2013 m. gegužės 21 d.
Kaune ir Jonavoje – teatralizuoti korėjiečių koncertai
Gegužės 25-27 dienomis Kaune ir Jonavoje vyks Korėjiečių muzikos dienos, kurių metu korėjiečių tradicinės muzikos kolektyvas „Janchimadang” surengs teatralizuotus koncertinius pasirodymus ir viešą paskaitą-seminarą.
Svečiai iš Pietų Korėjos ne tik pademonstruos egzotiškų muzikos instrumentų galimybes, bet ir surengs muzikos, ritmo ir scenos judesio pasirodymus – muzikos ir teatro sintezės spektaklius, kuriuose susilieja dainos, šokiai, muzika, žaidimai.
Integruodamas vietinį folklorą ir panaudodamas tradicijas, 15 narių kolektyvas „Janchimadang” improvizuoja, ieško naujų atlikimo būdų, atlikimo meno sąsajų visame pasaulyje. Seulo priemiestyje Incheone susikūręs ansamblis jau daugiau nei du dešimtmečius sėkmingai populiarina Korėjos liaudies muzikavimo ir apeigų tradicijas visame pasaulyje, koncertuoja garsiausiuose pasaulio folkloro festivaliuose Prancūzijoje, Australijoje, Kinijoje, JAV, Suomijoje.
„Neabejojame, kad korėjiečių kolektyvas mums padovanos iš tiesų žavų ir spalvingą reginį. Jau trečius metus iš eilės organizuojame korėjiečių muzikos ir šokio pasirodymus, ir kiekvieną kartą pasisemiame šios unikalios kultūros dinamikos. Ypač džiaugiuosi, kad jauni žmonės, sužavėti Pietų Korėjos kultūros ir ekonomikos augimo, vis dažniau renkasi studijuoti korėjiečių kalbą ir kultūrą Vytauto Didžiojo universitete. Mes vieninteliai Baltijos šalyse sistemingai vystome Korėjos studijas”, – sakė vienas renginio organizatorių, VDU Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas.
„Janchimadang” pirmąjį pasirodymą surengs „Kauno dienų 2013″ metu – nemokamas koncertas kauniečiams ir miesto svečiams vyks gegužės 25 d., šeštadienį, 20 val. Kauno pilies vidiniame kieme. Kolektyvas koncertuos ir Jonavoje: gegužės 26 d. 17 val. talentingieji korėjiečiai pasirodys Jonavos kultūros centro scenoje. Apsilankymo pabaigoje, gegužės 27-ąją, Rytų kultūros atstovai surengs viešą paskaitą, kurioje pristatys Korėjos liaudies muzikos ypatybes, istoriją, instrumentus. Paskaita „Susitikimas su korėjiečių muzika” vyks gegužės 27 d. 11 val. Kauno „Santakos” patalpose (Zamenhofo g. 6, I a.).
Koncertus organizuoja VDU Azijos studijų centras ir koncertinė įstaiga „Kauno santaka”.
Daugiau informacijos teikia:
VDU Azijos studijų centras
Vaižganto g. 30, Kaunas
Tel. nr.: (8 37) 331 323
El. paštas: darbuotojai@asc.vdu.lt
***
Dar daugiau aktualios informacijos žurnalistams rasite tinklalapyje www.vdu.lt: pranešimai spaudai skelbiami adresu http://www.vdu.lt/apie-vdu/pranesimai-spaudai.html, nuolat atnaujinamus ir papildomus renginių anonsus rasite čia: http://www.vdu.lt/lt/events. Nuotraukų iš VDU gyvenimo galite rasti „Flickr” socialiniame tinkle adresu http://www.flickr.com/photos/vdu.