Ką turime žinoti apie Lietuvos miškus?

Miškų supirkimas

Ar tikrai gerai pažįstame savo kraštą? Daugelis žmonių savo socialinių tinklų paskyrose nuolat dalijasi įspūdžiais iš tolimiausių pasaulio kampelių, tačiau, vargu ar galėtų pasakyti apie save, jog puikiai pažįsta Lietuvą. Ne išimtis ir miškai: Lietuva nuo seno jais garsėja, tik ar mes viską apie juos žinome? Kviečiame susipažinti su keliais svarbiais faktai apie juos.

Ir nors nuo seniausių laikų Lietuva yra įvardijama, kaip ypač miškingas kraštas. Vis tik, miškingo krašto vardą, mūsų šalis kuo puikiausiai pateisina ir šiandien – pasirodo, net 33 proc. viso šalies ploto sudaro būtent miškai.

Jei siektume atsakyti į klausimą, kokios apskritys  gali pasigirti pačiu didžiausių miškingumu, tai pirmoji vieta atitektų Alytaus, antroji – Vilniaus, trečioji – Telšių.

Tam, kad būtų užtikrina tinkam mūsų šalies miškų priežiūra bei eksploatavimas, yra įsteigtos net 42 miškų urėdijos.

Na, o, kokius žvėris bei paukščius galima dažniausia sutikti mūsų šalies  miškuose? Kalbant apie žvėris, tai dažniausiai sutinkamų sąrašą sudaro: miškinės kiaunės, stirnos, šernai bei lapės. Tuo tarpu kalbant apie paukščius, verta pastebėti, kad dažniausiai išvysti galime pečialindas, zyles bei kikiliu.

Na, ir, žinoma, negalima nekalbėti ir apie svarbiausia miško akcentus, tai medžiai. Taigi, kokių medžių galima išvysti dažniausiai? Daugiausiai Lietuvos  miškuose auga paprastųjų eglių bei paprastųjų pušų; po to seka beržai bei baltalksniai, o, po jų galime sutikti ir juodalksnių, uosių, drebulių bei ąžuolų.

Na, o ar mūsų šalies miškai yra dosnūs savo gėrybėmis? Iš tiesų jų netrūksta – pasirodo, kiekvienais metais vidutiniškai yra superkama apie 1510 tonų uogų bei 2291 tonų grybų.

Na, o, pabaigai belieka tik pridurti, kad pastaruoju metu ypač išaugo  su miškais susijusių paslaugų populiarumas. Viena iš jų – miško supirkimas miskusupirkimas.lt.  

Tad, jei Lietuvos miškai iki šiol jums buvo menkai pažįstama tema, tai, nuo šiol galite būti tikri žinosite visus svarbiausius faktus apie šią nuostabią vietą. Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad ir patys turėtumėte ten, kuo dažniau užsukti – tai labai naudinga jūsų fizinei bei emocinei sveikatai.

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation