JURGA SURENGĖ KONCERTĄ VIENOJE ĮSPŪDINGIAUSIŲ PASAULIO BAŽNYČIŲ

JURGA SURENGĖ KONCERTĄ VIENOJE ĮSPŪDINGIAUSIŲ PASAULIO BAŽNYČIŲ

2019 02 12

 

 

 

Viena žinomiausių Lietuvos atlikėjų Jurga pirmadienį vakare sukvietė klausytojus į išskirtinį koncertą Hallgrímskirkja bažnyčioje Reikjavike. Kartu su vargonininke Diana Enciene Islandijoje Jurga surengė barokinės muzikos koncertą, taip pat atliko kelis autorinius savo kūrinius.

 

Šis koncertas buvo skirtas padėkoti Islandijai, pirmajai pripažinusiai Lietuvos nepriklausomybę 1991 metų vasario 11 dieną. Didingoje ir jaukioje erdvėje skambėjo Johanno Sebastiano Bacho, Antonio Lucio Vivaldi, Wolfgango Amadeus Mozarto, Georgo Friedricho Händelio kūriniai bei Jehano Alaino, Henry’io Mortono Dunhamo instumentiniai kūriniai vargonams.

 

Pritariant vargonams Jurga pirmą kartą atliko ir tris autorines savo dainas – „Seniai toli“, „Goal of Science“ ir „Prie žalio vandens“. Koncertas sutraukė pilną bažnyčią klausytojų, jį anonsavo didžiausias Islandijos dienraštis „Morgunblaðið“. Tarp publikos buvo galima išvysti ir buvusį Islandijos užsienio reikalų ministrą Joną Baldviną Hannibalssoną, kuriam einant pareigas Islandija pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

 

Pasak Jurgos, koncerto programai buvo parinkti jai patys gražiausi barokinės muzikos kūriniai. „Pavyko rasti raktą į šios programos atlikimą. Tai yra stipriai pakrauta muzika, tad pasirodymo metu teko matyti ir ašaras braukiančių klausytojų“, – sakė dainininkė.

 

Architektūros šedevru vadinama Hallgrímskirkja bažnyčia yra vienas žinomiausių Islandijos pastatų. Ji buvo statyta 41-erius metus ir atidaryta 1986-aisiais. „Įsimylėjau ją vos tik pamačiusi. Surengti čia koncertą buvo didelė svajonė, kuri išsipildė. Šios bažnyčios aidas – tobulas“, – dalinosi įspūdžiais Jurga.

 

Barokinės muzikos programą Jurga kartu su Diana Enciene anksčiau yra atlikusios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, Šv. Kazimiero bažnyčioje Vilniuje bei Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje Palangoje.

 

Jau po dviejų savaičių Jurga su grupe išvyks į devynių koncertų turą Kinijoje, o grįžusi surengs šešis pasirodymus Lietuvoje: kovo 22 dieną – Kaune, „Renginių oazėje“, kovo 23 dieną – Panevėžyje, „Tauros lofte“, kovo 26 dieną – Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, kovo 29 dieną – Šilalėje, restorane „Meldai“, kovo 30 dieną – Palangoje, „Vandenyje“ ir balandžio 6 dieną – Druskininkuose, „Kolonadoje“.

 

Prisegtose nuotraukose: koncerto Hallgrímskirkja bažnyčioje akimirkos (aut. „J&S media“).

Daugiau nuotraukų: https://we.tl/t-fQGhYfTg0b

 

——————————————————————-

This e-mail was sent to zinios@elta.lt because you are subscribed to at least one of our mailing lists. If at any time you would like to remove yourself from our mailing list, please feel free to do so by visiting:

http://www.shownet.lt/prenumerata/public/unsubscribe.php?g=2&addr=zinios@elta.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>