J. Sabatauskas: įtarimai atrodo baisiai – priiminėjo sprendimus, kad papildytų kišenes

J. Sabatauskas: įtarimai atrodo baisiai – priiminėjo sprendimus, kad papildytų kišenes

 

Lietuvos Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūno Juliaus Sabatausko pranešimas

 

Žiniasklaidai                                         2019 02 20

J. Sabatauskas:  įtarimai atrodo baisiai – priiminėjo sprendimus, kad papildytų kišenes

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas paskelbtus įtarimus dėl teisėjų ir advokatų korupcijos vertina kaip žinią apie daromą  milžinišką žalą visuomenei.

„Šiandien paskelbti įtarimai atrodo baisiai – tiek daug sulaikytų įtariamųjų – 26 teisėjai, advokatai ir kiti, įtariami kyšininkavimu, piktnaudžiavimu tarnyba. Tai iš tikrųjų milžiniška žala ne tik visai teisėsaugos sistemai, bet ir valstybei. Visuomenės pasitikėjimas teisėsauga šiandien patyrė smūgį.

Iš kitos pusės vertinant paviešintų įtarimų atvejį, jeigu valstybė sugeba priimti sprendimus, ištirti tokius dalykus ir pašalinti ydas iš tos sistemos, tai reiškia, kad mes esame jau demokratinė teisinė valstybė.

Pati žinia yra smūgis visuomenei – tie pareigūnai kaltinami tuo, kad dirbdami savo tiesioginį darbą priiminėjo sprendimus Lietuvos Respublikos vardu bylose vadovavosi ne įstatymais kaip pasakyta LR Konstitucijoje, o savanaudiškais tikslais ir interesais, kad papildytų savo kišenes. Tokias apraiškas reikia rauti su šaknimis”, – sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys J. Sabatauskas.

Ar tos šaknys bus išrautos, J. Sabatausko teigimu, priklausys nuo teisėsaugos pareigūnų, kurie atlieka tyrimą, kompetencijos.

„Jeigu pareigūnai atlieka tyrimą kvalifikuotai ir įrodymai surinkti tokie, kad jais remiantis būtų priimti sprendimai teisme, kuriame turėtų baigtis šitie procesai, kalbėsime apie apsivalymą. Jeigu jie atliko darbą aplaidžiai – tik dėl to, kad būtų sukeltas triukšmas, tai žala valstybei tik didės”, – komentuoja Seimo narys.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irmina Frolova-Milašienė

el. paštas: irmina.milasiene@lrs.lt

tel. 8 600 07099

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>