Įžuvinimas tęsiasi: bus paleista dar beveik 800 kilogramų žuvų
 
LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTERIJA
Lietuvoje tęsiami įžuvinimo darbai: rytoj į Marijampolės savivaldybės teritorijoje esantį Amalvo ežerą bus paleista apie 680 kilogramų lynų. Tą pačią dieną į Musios ežerą Vilniaus apskrityje bus paleista apie 102 kilogramai lynų.
 
トTai – antrasis ir trečiasis, tačiau tikrai ne paskutiniai vandens telkiniai, į kurį paleidžiame žuvų jauniklius. Eilėje dar laukia ežerai Alytaus, Molėtų, Plungės, Švenčionių, Varėnos rajonuose”, – sako aplinkos viceministras Linas Jonauskas.
 
Šiame etape iš viso planuojama įžuvinti 18 vandens telkinių. Jie praturtės lydekomis, sterkais, šamais, lynais, baltaisiais amūrais ir margaisiais plačiakakčiais, kurių bendras kiekis – apie 174 tūkst. vienetų.
 
トŠiems darbams, kaip jau skelbėme, skirta apie 350 tūkst. litų. O iš viso šiemet įžuvinimui numatyta 1 mln. 150 tūkst. litų iš lėšų, surinktų už parduotus mėgėjų žvejybos leidimus”, – teigia L. Jonauskas.
 
Jis pažymi, jog, atsižvelgus į mokslininkų atliktus tyrimus bei rekomendacijas, ežeruose veisiamos ne lervutės ar paaugintos lervutės, o ne jaunesni kaip pusės metų žuvų jaunikliai. Jų išgyvenimo procentas yra kur kas didesnis nei lervučių.
 
Aplinkos ministerijos informacija, tel. 219 1868
 
2013 05 16