Įsteigta asociacija kovai su nelegalia prekyba akcizinėmis prekėmis
 
 
Įsteigta asociacija kovai su nelegalia prekyba akcizinėmis prekėmis
 
Keturios didžiausios pasaulyje tarptautinės tabako bendrovės šiandien paskelbė, jog susivienijo kovai su neteisėtu akcizinių vartojimo prekių judėjimu.
 
Privataus verslo iniciatyva šiandien įkurta Skaitmeninio kodavimo ir sekimo asociacija (Digital Coding & Tracking Association – DCTA), kurios tikslas  – padėti vyriausybėms kovoti su kontrabanda, klastojimu bei vengimu mokėti mokesčius, tobulinant tarptautinius standartus ir skaitmenines technologijas. Ši asociacija įsteigta  „British American Tobacco”, „Imperial Tobacco Group”, „Japan Tobacco International” ir „Philip Morris International” kompanijų iniciatyva.
 
DCTA siekia sutelkti šios pramonės šakos kolektyvinę patirtį ir apsaugoti tarptautinius tiekimo kanalus bei sukurti modernias technologijas, kurios padėtų atskirti tikrą gaminį nuo klastotės.
 
Norint likviduoti neteisėtą prekybą cigaretėmis ir alkoholiu, būtinas tarptautinis bendradarbiavimas ir efektyvesnes priemonės, kurios padėtų muitinėms, sienos apsaugos tarnyboms bei mokesčių priežiūros institucijoms kovoti su šias prekes gabenančiais nusikaltėliais. DCTA siūlo pagrįstą, saugų ir ekonomišką sprendimą, kurio pagrindas – Codentifyᆴ technologija.
 
Codentifyᆴ – tai skaitmeninės kartos technologija, kuri suteikia valdžios institucijoms greitą ir patogią prieigą mobiliuoju telefonu prie visos informacijos, leidžiančios garantuoti mokesčių surinkimą, patikrinti ar prekės yra teisėtos ir atitinka tarptautinius reikalavimus, įskaitant ir Pasaulinės sveikatos organizacijos protokolą, kuriuo siekiama pažaboti neteisėtą prekybą tabaku.
 
„Šiandieniniai teisėtų prekių tiekimo kanalai yra globalūs ir apimantys daug verslo dalyvių. Nelegalias prekes gabenantys nusikaltėliai bei teroristai tokie išradingi, kad vyriausybės, norėdamos pasiekti apčiuopiamų rezultatų ir spręsti  šią pavojingą ir augančią problemą, turi naudotis pačiomis naujausiomis technologijomis,”- teigė DCTA atstovas Patas Heneghanas.
 
Norėdami pasiūlyti vyriausybėms naujausios kartos sprendimus tarptautinei nelegalios prekybos problemai spręsti, keturi didžiausi pasaulyje tarptautiniai tabako gamintojai susivienijo ir įkūrė Skaitmeninio kodavimo ir sekimo asociaciją.
 
Taupymo metu vyriausybės ieško būdų užtikrinti mokesčių surinkimą bei palaužti juodojoje rinkoje klestinčius nusikaltėlius. Esame tikri, kad DCTA gali pasiūlyti technologijas ir patirtį galinčią duoti tikrų apčiuopiamų rezultatų,”- apibendrino P. Heneghanas.
 
###
 
 
 
 
DAUGIAU INFORMACIJOS
 
Skaitmeninio kodavimo ir sekimo asociacija (Digital Coding & Tracking Association – DCTA), siekdama apsaugoti akcizinių greitos apyvartos prekių, tokių kaip tabakas bei alkoholis, tiekimo kanalus, skatina techninių standartų ir skaitmeninių sprendimų tobulinimą.
Mūsų tikslas – suteikti visoms suinteresuotoms šalims – nuo finansų ministerijų, muitinių iki prekybininkų ir vartotojų – priemones, informaciją ir pajėgas, reikalingas tam, kad nelegali prekyba būtų tikrai pažabota.
Nepriklausomas tyrimas rodo, kad apie 12 proc. pasaulinės cigarečių rinkos yra nelegali. Tai sudaro maždaug 660 milijardų cigarečių kiekvienais metais , dėl ko šalių vyriausybės netenka daugiau kaip 40 milijardų JAV dolerių pajamų  per metus. Nelegalios prekybos alkoholiu mastai taip pat dideli. Pasaulinė sveikatos organizacija apskaičiavo, kad beveik 30 proc. visų pasaulyje suvartojamų gėrimų pagaminta nelegaliai arba „neapskaityta” .
 
Informacija žiniasklaidai
 
DCTA atstovas: Mark Hill
El. paštas: mark.hill@dcta-global.com
Tel. +44 7967 467030
 
DCTA atstovas: Nathan Jones
El. paštas: nathan.jones@dcta-global.com
Tel. +44 7720 940824
 
www.dcta-global.com