Įrodyk – Mes naujoji karta
Tradicijų, kartų dialogo puoselėjimas ir gyvosios istorijos saugojimas. Tačiau be skausmo ir netekties šešėlio. Įprasminta istorinė atmintis ir stimulas kurti bei įrodyti – Mes esame naujoji karta, kuri gali tapti tiltu tarp praeities ir ateities. Tai vertybės, kurias norime perduoti pristatydami unikalią „Misija Sibiras“ atributiką. Ji – Tavo galimybė tapti projekto dalimi ir prisidėti prie tautinių vertybių ir tradicijų puoselėjimo.
 
Oficialioje „Misija Sibiras“ atributikos kolekcijoje lietuviškų juostų motyvai naujai atgyja apjungdami istorijos tėkmę, o vyraujančios lietuviškos spalvos dar labiau susistiprina tautiškumo įspūdį bei nuotaiką.
 
Naujaisiais marškinėliais jau pasipuošė vieni talentingiausių Lietuvos sportininkų Jonas Valančiūnas ir Lina Stančiūtė, „Misija Sibiras‘09“ dalyvis, grupės „G&G Sindikatas“ narys Gabrielius-Liaudanskas Svaras. Dabar Tavo eilė!
 
„Ši atributika tarsi iki šiol neužpildyta niša pilietiško ir patriotiško žmogaus saviraiškai. Tai būdas atrodyti originaliai ir tuo pačiu išreikšti solidarumą tautinėms vertybėms bei tradicijoms. Kiekvienas www.unikalu.lt tinklalapyje įsigijęs „Misija Sibiras“ marškinėlius, kepuraitę ar apyrankę ne tik taps projekto „Misija Sibiras“ ambasadoriumi, tačiau ir įneš savo svarų indėlį į jaunimo iniciatyvos įgyvendinimą bei Lietuvos istorijos puoselėjimą“, – teigia labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ direktorius Arnas Marcinkus.
 
Ką tik pasirodžiusios kolekcijos autorius – skulptorius ir dailininkas Tadas Gutauskas. Visi norintieji atributiką atras tinklalapyje www.unikalu.lt
 
„Misija Sibiras“ kolekciją sudaro žali ir juodi marškinėliai, kepuraitė ir apyrankė. Marškinėliai pasiūti iš aukštos kokybės medvilnės. Esminiai dizaino elementai – aukštaičių tradicinės juostelės fragmentai ant apykaklės ir rankovių, stilizuotas Vytis ir „Misija Sibiras“ logotipas. Juoda medvilninė kepuraitė dekoruota žalvariniu Vyčio ženkliuku bei išsiuvinėtu „Misija Sibiras“ logotipu. Apyrankės dekoruotos tautinės vėliavos motyvais bei logotipu.
 
Atributikoje Lietuvių tautinėse juostose naudojami ornamentai nuo seniausių laikų buvo išskirtinė lietuvių identiteto dalis. Tremtiniai, netgi už tūkstančių kilometrų nuo gimtinės, Sibire margindavo savo rūbus bei įvairius tikruosius namus primenančius daiktus raštais, taip bandydami išsaugoti savo tautiškumą. Tokia kūrybos išraiška istoriniame kontekste tampa ne tik menu, bet ir istoriniu šaltiniu, pasakojančiu mums ankstesnių kartų išgyvenimus, perteikdami jų nuotaiką ir vienybę.
 
Labdaros ir paramos fondas „Jauniems” aštuntus metus iš eilės rengia jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras”. Nuo projekto vykdymo pradžios, lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė vienuolika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 90 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.